Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 23, 2016

Ženská 19-ka sa bavila futboxom

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Petroviča si spestril prípravný kemp futboxovým miniturnajom.

 
 
 
 
Ženská futbalová reprezentácia SR do 19 rokov počas miniturnaja vo futboxe v obchodnom centre Bory Mall. Bratislava, 23. januára 2016.

Počuli ste niekedy o futboxe alebo o "klietkovom" futbale? Nech sa páči, zoznámte sa. Hrá sa v uzavretom priestore, hrací čas je 200 sekúnd, proti sebe bojujú dve dvojice (prípadne dvaja jednotlivci) a po dosiahnutí gólu sa nerozohráva zo stredového kruhu, takže pokojne môžete súperovi šupnúť hetrik v priebehu jednej sekundy... O stranu a o loptu sa nežrebuje. Na písknutie vyštartuje dvojica proti lopte v strede ihriska tak ako pri zahájení vodnopólového zápasu a tak po krátkom šprinte prvý dotyk s loptou prináša súboj ako hrom. A azda najväčšia pikoška - za faul neobdržíte žltú kartu, ale odpykáte si trest v podobe piatich drepov - čo pri hre jeden na jedného môže byť pre výsledok rozhodujúce.

V sobotu popoludní zvádazli hráčky slovenskej 19-ky pravé nefalšované futboxové súboje a pridal sa aj realizačný tím. "Tento šport je vhodný na rozvoj rýchlostnej vytrvalosti, anaeróbne zaťaženie je obrovské, v podstate je hra zložená z veľmi krátkych, dynamických úsekov," oslovili sme po jednom z duelov zadýchaného asistenta hlavného trénera Mariána Nincza. "Prehrali sme, trošku som to Terke kazil," hovoril s úsmevom.

"Nič také. Klietkový futbal hrám prvýkrát, ono sa to nezdá, ale je to poriadna zaberačka. Kým sa človek spamätá, už doháňa výsledok. Asi treba hrať umne, jeden hráč by mal zostať vzadu, jeden sa pokúsiť strieľať góly. Nevadí, je to len zábava," hovorila s úsmevom obrankyňa bratislavského Slovana Terézia Kovaľová.

Zápasy sledoval so záujmom aj tréner ženskej 19-ky Branislav Petrovič. "Dievčatá na sebe v rámci kempu tvrdo pracujú. Každý deň absolvovali po dva tréningy, je na mieste, aby sa dnes pobavili. Myslím si, že je to ideálne spestrenie prípravy a zároveň oddych," povedal v dejisku miniturnaja v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall kouč ženskej 19-ky, ktorá v dňoch 20.-24 januára odštartovala záverečnú fázu prípravy na ME 2016 prípravným kempom v Senci.

Pre zaujímavosť dodajme, že víťazmi miniturnaja sa stala dvojica Ján Fašung ml. (technický vedúci) a stopérka tímu Stephanie Deszátová.