Reprezentačná 18-ka porazila Fínov 3:1

Pondelok, 2.4.2012 22:00 | Posledná aktualizácia 19.10.2017 07:52

SENEC (SFZ) - V prvom z dvojice priateľských zápasov zvíťazil tím Petra Gergelyho nad svojimi fínskymi rovesníkmi

Slovensko "18" - Fínsko "18" 3:1 (0:0)

Góly: 66. Danko (11m), 83. Duda (11m), 90. Molnár - 70. Wentin
ŽK: 60. Kucharčík - 50. Aaltonen, 83. Gronroos
ČK: 66. Aaltonen po druhej ŽK
R:Piatka - Dobrovský, Vician (všetci Slovensko)

SLOVENSKO "18": Vozár - Čiernik, Niňaj, Kucharčík, Mazáň, Danko, Liener (60. Marcin), Šmehýl (71. Duda), Lobotka, Brigant (83. Molnár), Števček (60. Kráľ)

FÍNSKO "18": Kollár - Nurmos, Ranniko, O'Shaughnessy, Aspegren, Aaltonen, Brechtel, Ojala, Klinga (60. Kupiainen), Wentin (77. Jarvinen), Skrabb (60. Gronroos)

V prvom polčase sa hral väčšinou medzišestnástkový futbal bez výraznejších šancí na oboch stranách. Z našej strany sa presadzoval predovšetkým Tomáš Brigant, po centroch ktorého v 41. min. hlavičkoval Danko do brvna a o minútu neskôr Šmehýl z desiatich metrov prestrelil.

Za prvých dvadsať minút druhého polčasu sa nič mimoriadne nestalo, až v 66. minúte Aaltonen na hranici pokutového územia fauloval Briganta a po druhej žltej karte bol vylúčený. Z následnej jedenástky skóroval Danko - 1:0. V 70. minúte využil chybu v našej rozohrávke Gronroos, pričom jeho strela sa odrazila od žrde a nášho Kucharčíka k úplne voľnému Wentinovi, ktorý už mal pred sebou len prázdnu bránu - 1:1. V 78. minúte striedajúci Marcin po vydarených narážačkách v šetnástke z uhla prestrelil a tri minúty neskôrjeho strela skončila na žrdi fínskeho brankára.V 83. minúte po faule Gronroosa na Kráľa, z druhej jedenástky skóroval Duda - 2:1. V úplnom závere striedajúci Molnár zvýšil na konečných 3:1.

Peter Gergely (tréner SR "18"): "Dnešný zápas nám herne veľmi nevyšiel, ale oceňujem u hráčov, že napriek tomu stále mali vôľu ísť za víťazstvom. Mali sme aj trošku šťastia, že sme kopali dve jednástky. Nakoľko boli "oprávnené", to si pozrieme na videu. Práve takéto zápasy, kedy sa herne nedarí ale prekoná sa to vôľou a húževnotosťou, môžu mužstvu pomôcť."