Reprezentačnej 21-tke nevyšiel štart do kvalifikácie na EURO 2017

Nedeľa, 6.9.2015 00:00 | Posledná aktualizácia 23.5.2017 06:04

SLUCK (SFZ/JÁN GERZANIČ) - Slovenskej reprezentácii do 21 rokov nevyšiel úvodný zápas kvalifikácie EURO 2017, keď podľahli v bieloruskom Slucku domácej reprezentácii tesne 0:1.

Na mestskom štadióne v Slucku naši začali svižne a už v 2. min, keď Mihalík potiahol loptu po ľavej strane a následne odcentroval, no bránený Čmelík nedokázal dopraviť loptu do Vasiľučekovej brány. V 15. min sa Bielorusi predierali k našej bránke, ale všetko vyriešila stopérska dvojica Vavro - Škriniar. O  štyri minúty neskôr sa pekne uvoľnil jeden z hráčov domácich a z rohu šestnástky vyskúšal pozornosť brankára Chovana. V 21. min domáci nebezpečne odcentrovali z ľavej strany, ale lopta len preletela našou šestnástkou. Následne sa dostali v našom pokutovom územi do pološance, ale strela Jevdokimova nebola dostatočne razantna, ani presná. V 24. min potiahol loptu  Lobotka, cez Rusnáka sa dostala k Mihalíkovi, ktorý vybojoval náš prvý rohový kop. V 35. min sa po peknej kolmici od Bera dostával do šance Šafranko, ale brankár Vasiľuček dobrým vybehnutím zmaril jeho príležitoť. V 38. min  sa domáci dostali do vedenia 1:0: strelu z poza šestnástky brankár Chovan ešte zneškodnil, ale na dorážku Jarockého už bol prikrátky. Po strelenom góle sa domáci zatiahli a naši začali mať výraznejšiu prevahu. 41. min odcentroval z pravej strany Chvátal a Bielorusi si takmer zrazili loptu do vlastnej siete.

Naši sa hned od začiatku druhého polčasu snažili o vyrovnanie ked sa do dobrých príležitostí dostal Mihalík, najskôr trafil bočnú sieť a následne v 51. minúte nastrelil pravú žrď bieloruskej brány. V 59. min po priamom kope Bero hlavou minul Vasiľučekovu bránu, o tri minuty si nabehol za bieloruskú obranu, ale ani v tomto prípade loptu za brankára neprepasíroval. Bielorusi vyrážali do nepríjemných protiútokov, jeden im vyšiel, keď sa valil na Chovana Rassadkin, ale náš brankár mužstvo podržal. Slováci sa do poslednej chvíle snažili o prekonanie domácej obrany a v 90. minúte boli k tomu blízko Škriniar a Vestenický, ktorý sa snažil pretlačiť loptu do bieloruskej siete.

Bielorusko "21" – Slovensko "21" 1:0 (1:0)

Gól: 11. Jarockij
ŽK: Šestilovskij, Ignatenko - Škriniar, Mazáň, Bero
R: Grujić – Jovanović, Minić (všetci Srbsko)

BIELORUSKO: Vasiľuček - Karpovič, Ignatenko, Šestilovskij, Pozňjak - Korzun, Jablonskij - Savickij, Jarockij (57. Klimovič), Jevdokimov (90.+2 Zaleskij) - Rassadkin (78. Solovej)

SLOVENSKO: Chovan - Chvátal, Vavro, Škriniar, Mazáň - Lobotka - Čmelík (46. Ivan), Bero, Rusnák, Mihalík (80. Brigant) - Šafranko (68. Vestenický)

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal, (tréner SR 21): "Samozrejme, sme sklamaní. Boli sme boli lepším mužstvom a vytvorili sme si dostatok príležitostí, ale boli sme absolutne sterilní a bez streleného gólu nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Súper bojoval od prvej minúty do poslednej a zdolal nás dvoma situáciami a prakticky prvou strelou na bránu."

Albert Rusnák, (stredopoliar SR 21): "Tento zápas sme nezvládli, prehrali sme zápas, ktorý je dôležitý pre vstup do kvalifikácie. Mali sme prevahu, vytvorili sme si šance, ale nestrelili sme gól a to rozhodlo. Po góle nasledovala z vieloruskej strany stopercentná defenzíva, bez záujmu hrať, takže bolo ťažké sa presadiť. My sme neboli dostatočne dobrí vo finálnej fázy a keď nedokážeme streliť gól, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo."