Rumunsko WU19 - Slovensko WU19 1:1, 4:5 p.k.

Utorok, 31.3.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 5.10.2017 14:11

SOČI (SFZ) - Zverenkyne trénera Petroviča zdolali po remíze 1:1 v penaltovom rozstrele rovesníčky z Rumunska a vybojovali si účasť vo finále Kuban Spring 2015

Slovenské futbalové reprezentantky postúpili do finále prestížneho mládežníckeho turnaja žien do 19 rokov Kuban Spring 2015. Rozhodlo o tom dnešné víťazstvo tímu trénera Petroviča v semifinálovom dueli s Rumunskom po penaltovom rozstrele (5:4), keď v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1.

Vedenia sa ujali súperky, slovenské družstvo dokázalo vyrovnať skóre ešte v prvej časti hry, v 26. minúte bola autorkou gólu stredopoliarka ŠK Selce Monika Havranová. V druhom polčase sa skóre nezmenilo a tak o finalistovi turnaja rozhodoval penaltový rozstrel. Rozhodlo sa až v ôsmej sérii, keď za stavu 4:4 vsietila rozhodujúci gól Terézia Kovaľová. Vo finále turnaja sa stretne družstvo SR WU19  s domácim Ruskom WU19.

Rumunsko WU19 - Slovensko WU19 1:1 (1:1), 4:5 p.k.

Gól SR: 26. Havranová
Penalty SR premenili: Moťovská, Havranová, Kulová, Murínová, Kovaľová (nepremenili Maťavková, Šurnovská, Mikolajová)

SLOVENSKO WU19: Matúšková (79. Chládeková) - Moťovská, Kulová, Szeibecederová (80. Deszatová), Kovaľová, Čeriová (59. Šurnovská), Fabová (54. Mikolajová), Čahojová (59. Murínová), Švecová (51. Líšková), Havranová, Maťavková

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "V ťažkom zápase sme sa neukázali v najlepšom svetle, hoci duel bol naozaj náročný aj vzhľadom ku kvalite súpera, aj pre podmienky, hralo sa za neustáleho dažďa. Remíza bola spravodlivým výsledkom, zaslúžili sme si zvíťaziť na penalty. Dievčatá predčili súperky v strede ihriska, hralo sa počas celého zápasu v strede poľa, škoda ďalších nevyužitých možností."