Šestnástka: Odveta nevyšla, s Macedónskom druhá prehra

Štvrtok, 9.6.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2016 07:37

SENEC (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 16 rokov odohrala odvetu proti Macedónsku, po prehre vo Veľkom Bieli 1:3 prehrala 0:1.

Zápas sprevádzalo krásne slnečné počasie, ako stvorené pre futbal. Oba tímy začali aktívne, Slováci mohli už po piatich minútach vyhrávať, no stopercentnú šancu pred brankárom súpera zahodil Farský. Vzápätí sa do šance dostali Macedónci, ktorým sa po štandardnej situácii podarilo dvakrát nastreliť konštrukciu brány. Ďalšiu možnosť mali domáci, no ani po peknej individuálnej akcii Németha gól nepadol. Hra sa prelievala zo strany na stranu a diváci na tribúnach sa rozhodne nenudili. Skóre na výsledkovej tabuli sa nemenilo ani po vynikajúcej akcii hostí, keďže zakončujúciFazlagikj v obrovskej šanci netrafil bránu. Následne prišlo vynútené striedanie, pre zraneniu musel odstúpiť kapitán Labaj, ktorého nahradil Bednár. V 27. minúte spadol gól, po signále prudkú prihrávku zužitkoval Naumoski. V

Druhý polčas sa začal tak, ako sa prvý skončil. Aktívnejší boli reprezentanti Macedónska, ktorým sa darilo kombinovať a dostávať sa do šancí. Slovenskí sokolíci sa nevzdávali, no tempo hry postupne opadalo. Príležitosť sme mali po rohovom kope , lopta sa v päťke odrazila ku striedajúcemu Slebodníkovi, ale chybu hostí nepotrestal. O pár minút brankár Ludha predviedol výborný zákrok po strele výborne hrajúcehoKolveskiho.

Slovensko 16 – Macedónsko 16 0:1 (0:1)

G: 27. Naumoski
R: Perašín - 250 divákov.

ŽK: 38. Vojtko

Slovensko 16: Ludha – Labaj ( C ) (27. Bednár), Petro, Múdry, Vojtko (41. Galba) – Bencz (70. Jagerčík), Farský (53. Slebodník) – Svetlošák (53. Chromek), László (70.Pišoja), Németh (53. Dávidík) – Kelemen (41. Hudák – 74. Švec)

Macedónsko 16: Sekulov – Hajdari, Statorski, Spasov, Antovski (56. Ferati) – Fazlagikj (75. Simonovski), Koleski (56. Ristov) – Naumoski, Churlinov (56. Bitikjii), Trajkovski – Kolveski ( C ) (75. Gjorgievski)

Hlasy po zápase

Ladislav Hudec (tréner Slovenska 16): “Snažili sme sa hrať agresívne, s vysoko postavenou obranou. Dostali sme gól po zbytočnej chybe a neboli sme schopní vyrovnať. V oboch zápasoch sme dali príležitosť novým hráčom, celkovo sme vyskúšali 22 futbalistov, z ktorých väčšinu tvoria nováčikovia v reprezentácii. Teraz už vieme, s akým kádrom budeme pracovať počas kvalifikácie na ME, ktorá nás čaká v septembri.“

Richard Ludha (brankár Slovenska 16): “Hostia potrestali naše chyby v obrane, boli efektívnejší. Vypracovali sme si veľa sľubných príležitostí, no žiadna z nich sa neskončila gólom. Odohrali sme vyrovnaný zápas, ktorému z našej strany chýbali len góly.“