Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 23, 2016

Voľby predsedu ZsFZ skončili patom

NITRA (SFZ) - Ani jeden z troch kandidátov nezískal potrebnú väčšinu hlasov prítomných delegátov.

 
 
 
 
Delegáti mimoriadnej konferencie Západoslovenského futbalového zväzu volia predsedu ZsFZ.  Nitra, 22. január 2016.

V piatok 22. januára sa v priestoroch Agroinštitútu v Nitre uskutočnila mimoriadna konferencia Západoslovenského futbalového zväzu, ktorej hlavným bodom bola voľba nového predsedu, nakoľko Ladislav Gádoši sa tejto funkcie vzdal na decembrovej mimoriadnej konferencii.

Pred prítomných 68 delegátov (úplný počet podľa Stanov ZsFZ) predstúpili traja kandidáti: internacionál a v súčasnosti hráčsky agent Ľubomír Moravčík, podpredseda ZsFZ (súčasne aj predseda ObFZ Považská Bystrica a predseda ŠTK SFZ) Ján Panák a prezident klubu FC Baník HN Prievidza & Handlová (taktiež aj predseda matričnej komisie SFZ) Robert Šuník a vo svojich príhovoroch prezentovali svoje predstavy o budúcom fungovaní ZsFZ.

Na zvolenie v prvom kole, bolo potrebné dosiahnuť kvalifikovanú väčšinu (48 hlasov), čo sa žiadnemu kandidátovi nepodarilo, keď delegáti rozdeleli svoje hlasy nasledovne:
Ľubomír Moravčík - 15
Ján Panák - 28
Robert Šuník - 25

Do 2. kola postúpili dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov, na zvolenie bola potrebná nadpolovičná väčšina (35 hlasov). Hlasovanie však skončilo nečakaným patom, keď aj Ján Panák aj Robert Šuník získali po 33 hlasov, dva hlasovacie lístky boli neplatné.

V zmysle Stanov ZsFZ po delegátmi odmietnutí posunutia voľby až na ďalšiu riadnu konferenciu ZsFZ volebná komisia vyhlásila nové voľby na ďalšej mimoriadnej konferencii ZsFZ, ktorá sa uskutoční 5. februára opäť v Nitre.

Prítomný prezident SFZ Ján Kováčik vo svojom príhovore apeloval na delegátov, aby na nasledujúcej konferencii bol do čela najväčšieho regionálneho futbalového zväzu zvolený kandidát so silným mandátom, nie "s prevahou" jedného hlasu.
"Slovenský futbal potrebuje silný a dobre fungujúci Západoslovenský futbalový zväz. V dobe, kedy sa slovenskému futbalu mimoriadne darí, nie je dobré, ak si sami podkopávame nohy. Aj prípad Gabčíkovo nám ukázal, aké dôležité je a bude prenášať informácie včas a úplné, aby sme sa podobným problémom v budúcnosti vyhli."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.