Skvelý obrat 21 – ky v Anglicku

Pondelok, 6.6.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 15.8.2016 08:38

Sutton (SFZ/Tomáš Čunčík) Slovenská 21 –ka otočila nepriaznivý vývoj v anglickom Suttone a gólom Michala Faška z nadstaveného času si upevnila líderskú pozíciu v Challenge Trophy.

Po domácej remíze s Ukrajinou v Poprade, odohrala 21 –ka ďalší zápas dlhodobého turnaja Challenge Trophy v anglickom Suttone proti miestnemu výberu do 23 rokov.

Slovákom po dvoch zápasoch patrila prvá priečka so ziskom štyroch bodov, Anglicko „C“ v jedinom zápase vyhralo v Kyjeve nad Ukrajinou 2:0. Tréner Hapal, ako už po zápase s Ukrajinou avizoval, zamiešal zostavou. Zo zápasu s Ukrajinou nastúpili v základe iba Valjent a Chrien. Zápas sa hral na umelej tráve miestneho klubu Sutton United FC.

Mladí Slováci na rozdiel od popradského duelu mali dobrý vstup do zápasu, lepšie kombinovali, ľahšie sa dostávali do gólových príležitostí a opäť dokázali silu a súdržnosť kolektívu. V 18. min potiahol Valjent loptu na súperovu polovicu, dlhou prihrávkou našiel za obranou Huka, ten si šikovne vymenil loptu s Lukášom Haraslinom, ktorý utešenou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. Dlho sme sa netešili z vedenia, keď o desať minút vyrovnal hlavou Jack Holland. Následné musel anglický stopér pre zranenie odstúpiť, na jeho miesto prišiel dodatočne nominovaný domáci hráč Suttonu, Louis John. Tomu trvalo len deväť minút kým poslal Angličanov do vedenia.

Druhý polčas začali opäť lepšie zverenci Paula Fairclougha. Hlavou sa v 51 min. presadil opäť znalec miestnych pomerov Louis John. Slováci sa však napriek dvojgólovému manku nevzdávali. Už o štyri minúty rozohrali nakrátko roh Špalek s Haraslinom a Tomáš Huk na zadnej tyči znížil. V 59. minúte spravil tréner Hapal zlaté striedanie nasadením Michala Faška do hry. Už v Poprade svojim príchodom na trávnik rozhýbal ofenzívu, v Suttone k tomu ešte pridal dva presné zásahy. V 75 min. Šafranko vyhral súboj po dlhom výkope Chovana, Michal Faško sa pohral s obrancom domácich a nedal brankárovi šancu. Keď sa už zdalo, že si mužstvo trénera Hapala pripíše opäť bod za remízu, Michal Faško rozvonil sieť z priameho kopu v šiestej minúte nadstaveného času.

Po výhre v Suttone si 21 – ka upevnila prvú pozíciu v Challenge Trophy, za dve výhry a remízu má na konte 7 bodov. Angličanom patrí druhá priečka so ziskom troch bodov za výhru na Ukrajine.

ANGLICKO "C" - SLOVENSKO "21" 3:4 (2:1)

Góly: 28. Holland, 38. , 51. John - 18. Haraslín, 55. Huk, 75. a 90.+6 Faško

R.: Munch Larsen - Boric, Skytte (Dánsko) - England (Anglicko), 1 600 divákov

Anglicko „C“: Hall (76. Butler) - Bolton (54. Wishart),
Heneghan, Holland (29. John), Habergham - Woodyard, Gallagher - Leesley,
Whitehouse (71. Sweeney), Goddard - Southwell (79. Williams)

Slovensko „21“: Rodák (59. Chovan) - Chvátal, Vavro, Valjent, Skovajsa - Chrien (59.
Faško), Lesniak, Huk (79. Lobotka) - Polievka (46. Špalek), Šafranko,
Haraslín (59. Brigant)

Hlas po zápase:

Pavel Hapal (tréner SR 21): ,,Na rozdiel od zápasu s Ukrajinou sme do dnešného zápasu vstúpili dobre a podarilo sa nám otvoriť skóre. Báli sme sa fyzickej pripravenosti súpera, čo sa prejavilo pri bránení štandardných situácií, z ktorých sme inkasovali všetky tri góly. Dostávali sme sa do sľubných príležitostí a zakončení, z tohto pohľadu bol zápas vyrovnaný, súper nás prehrával po fyzickej stránke. S výsledkom sme spokojní, podarilo sa nám vyhrať, napriek tomu, že sa zápas pre nás nevyvíjal dobre. Musíme sa zamyslieť nad bránením štandardných situácií a nad faktom, že často musíme otáčať výsledok."