Skvelý obrat priniesol fantastické víťazstvo!

Utorok, 17.11.2015 00:00 | Posledná aktualizácia 22.5.2017 20:35

MYJAVA (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Skvelé! Nezabudnuteľné! Úžasné! Po druhopolčasovom obrate z 0:2 na 4:2 slovenská dvadsaťjednotka zdolala aj druhý raz holandských rovesníkov.

Slovensko 21 – Holandsko 21 4:2 (0:2)

Góly: 50. Mihalík, 64. Rusnák, 83. Chrien, 90+3. Zreľák z 11 m - 16. Janssen, 22. Janssen
ŽK: Mihalík, Rusnák – Hendrix, Haye, Luckassen, Rekik
R: Schäfer – Pozzi, Vogel (Švajčiarsko) – 2614 divákov.

SLOVENSKO 21: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Bero (46. Brigant), Lobotka, Chrien – Rusnák (90+. Skovajsa), Zreľák, Mihalík (88. Ivan). Tréner P. Hapal.

HOLANDSKO 21: Van der Hart – Brenet (86. Hendriks), Luckassen, Rekik, Aké - Hendrix (70. Van Overeem)- Boëtius, Haye, Trindade, Kishna – Janssen. Tréner F. Grim.

Po skončení I. polčasu veril vo výsledkový obrat a čo len bod pre Hapalovo mužstvo málokdo, pretože súper mal aj herne navrch a okrem dvoch gólov nevyužil aj ďalšie šance, buď zásluhou výborných zákrokov Chovana alebo vinou vlastnej nepresnosti. „Jong Ornajes” dominovali vo všetkých futbalových ukazovateľoch, prím hral strelec Vincent Janssen, ktorý zvýšil svoj kvalifikačný nástrel na 6 gólov. Našim nebolo možné uprieť snahu, ale vo všetkom za svojím súperom zaostávali.

Skvelý obrat naštartoval príchod Briganta. Práve od neho šla prihrávka na Mihalíka, ktorého strela ľavačkou zaplávala až do brány van der Harta. Naši sa chytili, po prestávke boli koncentrovaní, disciplinovaní, zdravo agresívni, primerane drzí v osobných súbojoch a Holanďania, ktorí považovali II. polčas už len za povinnosť dohrať, zrazu nedokázali čeliť lavíne útokov. Po hodine hry brnkol šikovne Rusnák hlavou do Mihalíkovho centra a bolo vyrovnané. Už tento stav bol naším morálnym víťazstvom, ale Hapalova družina makala ďalej. Zaskočení „oranjes“ predsa zdvihli hlavy, striedajúci Van  Overeem mal dve vynikajúce možnosti, ale v oboch vynikol ešte lepší Chovan a tak sa zas potvrdilo „nedáš-dostaneš”: Mazáňov center uložil gólovo skvele Chrien a tri body za druhé víťazstvo nad veľkým súperom sme mali v rukách! Čerešničkou na výsledkovej torte bol pokutový kop v nadstavenom čase za faul na Ivana. Premenil ho Zreľák a keď dal jedenástku rozhodca opakovať, zachoval chladnú hlavu a van der Harta prekonal aj druhý raz! Paráda! Skvelé! Cenné! Výsledok aj morálka tímu! Príkladné!

HLASY PO ZÁPASE

Pavel Hapal, (tréner SR "21"): ”Bolo nám ťažko po prvom polčase, musim uznať kvalitu súpera. Holanďania boli v neskutočnom pohybe, dobre kombinovali a vytvárali si šance, preto sme do prestávky prehrávali 0:2, hoci sme mali aj my dve príležitosti. Verili sme ale, že ak dáme v druhom polčase kontaktný gól, uvidíme, čo ten spraví so súperom. Keď sa tak stalo, začali sme hrať naozaj dobre. Kombinovali sme, behali, viac si verili a potom prišli aj ďalšie góly. Za tento zápas musím zložiť pred hráčmi klobúk. Pre diváka to musel byť úžasný zážitok.”

Albert Rusnák, (autor druhého gólu SR "21"): ”Po prvom polčase to nebolo ideálne, prehrávali sme o dva góly ale cez prestávku sme si povedali, že takto to nejde a musíme byť aktívnejší a nebáť sa urobiť akciu aj s rizikom chyby. Otočiť z 0:2 na 4:2 proti Holandsku je super.”

DRUHÝ ZÁPAS: Bielorusko 21 – Cyprus 21 2:2 (1:2).