Slovakia Cup 2013: Remíza slovenskej 18-ky s Nórmi

Pondelok, 8.4.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 08:46

MYJAVA (SFZ/SITA) - AJ v druhom zápase turnaja medzi Belgickom a Ruskom sa zrodila remíza

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov vstúpili do medzinárodného turnaja hráčov tejto vekovej kategórie Slovakia Cup 2013 remízou s nórskymi rovesníkmi 1:1. Zverenci Milana Malatinského v utorňajšom súboji v Myjave otvorili skóre, keď sa o prvý gól duelu postaral v 17. min defenzívny záložník MFK Dubnica Martin Valjent, ktorý hlavičkou usmernil do siete odrazenú loptu po priamom kope Samuela Lacka. Za severanov vyrovnal Stand päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Aj v druhom utorňajšom stretnutí medzi Belgickom a Ruskom v Trenčíne sa zrodil nerozhodný výsledok (2:2).

Mladí Slováci nastúpia v stredu 10.4. o 11:00 v Novom Meste nad Váhom proti Belgičanom a na záver si v piatok 12.4. tiež od 11:00 zmerajú sily s "osemnástkou" Ruska. Hrá sa systémom každý s každým. V porovnaní s minulosťou je to zmena, pretože zvyčajne sa hralo v dvoch základných skupinách a potom nasledovali duely o konečné umiestnenie. Vlani obsadili mladí Slováci pod vedením vtedajšieho trénera Petra Gergelyho 7. miesto, štartovalo dovedna osem mužstiev.

Nórsko "18" - Slovensko "18" 1:1 (0:1)

Góly: 75. Stand - 17. Valjent
ŽK: 27. Bačík (SR)
R: Vilkov (Rusko) - Hancko, Barenčík (Slovensko)

NÓRSKO "18": Opheim - Jones, Bergan, Antonsen, Tronstad (52. Gulden), Strand, Skaanes, Hestad, Bjerkenes (52. Rosland), Gregersen (52. Utvik), Nilsen (65. Aasheim)

SLOVENSKO "18": Bačík - Kastelovič, Mário Tóth, Králik, Lacko - Szöke (78. Ventúra), Valjent - Lupčo (68. Bartošek), Jakúbek (59. Chrien), Záhumenský - Kosorín (41. Fajčík)

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Úvodných 20 minút sme pôsobili solídne. Pokiaľ ide o hernú stránku, boli sme kompaktní v defenzíve a mali sme tam aj náznaky útočných kombinácií. Gól sme dali po štandardnej situácii z priameho kopu. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a boli nebezpeční najmä z krídelných priestorov. Dostali sa do nejakých dobrých šancí. V druhom polčase to bola herná dominancia nórskeho mužstva. Súper mal dve - tri výborné príležitosti, ale my sme v závere tiež nepremenili vyloženú šancu. Musím zložiť poklonu nórskemu tímu, hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi."

Belgicko "18" - Rusko "18" - 2:2 (0:0)

Góly: 56. Yagan, 61. Dehond - 59. a 80.+ Davydov
ŽK: Spruyt, Castagne, Haagen (všetci Rusko)