Slovakia Cup 2015: Ďalšia remíza, s Poľskom 1:1

Pondelok, 20.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 11:25

MODRANKA (SFZ) - Zverenci trénera Malatinského remizovali aj v druhom zápase turnaja Slovakia Cup 2015

Po remíze v prvom zápase 2:2 s Kanadou, kedy súper vyrovnal v poslednej sekunde nadstaveného času, nastúpila slovenská 18-ka v druhom stretnutí turnaja Slovakia Cupu proti rovesníkom z Poľska. Tí si pripísali v dueli s Čínou bod za remízu 1:1 a tak pred dnešnými zápasmi skupiny B bola situácia v tabuľke vzácne vyrovnaná, kvarteto výberov si pripísalo po prvom hracom dni do tabuľky po jednom bode.

Slovensko "18" - Poľsko "18" 1:1 (0:1)

Góly: 30. Kuźma - 60. Krč
ŽK: 75. L. Mihálik - 51. Gajewski, 80+2. Kuźma
R: Kringstad (Nór.) - Bednár, Galo (obaja SR)

SLOVENSKO "18": Jakubech - Horník, Ďurek, Krč (80+2. Beniač), S. Mráz (68. Kosorín), Jirka (58. R. Konečný), Kopičár (C), Mareš, Včelka, Michlík (41. L. Mihálik), Vajs (77. Jančo)

POĽSKO "18": Madejski - Chruściel, Skowron, Szubertowski (C) (54. Bartkowiak), Kuźma, Kuzdra (69. Jagiello), Kendzia, Kacper (59. Walski), Kvaśniewski, Trabka (59. Nawotka), Gajewski

Vo veternom počasí sa hralo od začiatku medzi šestnástkami, prvý strelecký pokus medzi žrde zaznamenal až v 20. minúte z priameho kopu Szubertowski, brankár Jakubech jeho pokus s prehľadom kryl. Gólman nášho tímu podržal svojich spoluhráčov aj o štyri minúty neskôr, keď vyrazil prudkú strelu po vetre z diaľky a včasným vybehnutím hruďou vytesnil aj následnú dorážku Gajewskeho. Aktivita Poliakov priniesla ovocie po polhodine hry. Strelu Skowrona poslal hlavičkou Krč na rohový kop, z ktorého sa súper v 30. minúte ujal vedenia. Prízemný center na prednú tyč usmernil za Jakubechov chrbát Szymon Kuźma - 0:1.

V druhom polčase sa zmenil obraz hry na ihrisku a zverenci trénera Malatinského sa usadili pred šestnástkou súpera. Aktivita striedajúceho Mihálika a evidentná snaha Slovákov o vyrovnanie priniesla gólový efekt po hodine hry. Loptu z priameho kopu z blízkosti autovej čiary poslal Jakub Krč na bránu Madejskeho a padajúci list zapadol oblúčikom do šibenice gólmana súpera - 1:1. Aj v ďalšom priebehu hry sa hralo takmer na jednu bránu, Slováci si vynútili tlak, ale do vyložených príležitostí ich obrana súpera nepustila. Aj v treťom stretnutí skupiny B sa zrodila remíza, v poslednom zápase skupiny B sa predstavia zverenci trénera Malatinského vo štvrtok 23. apríla o 11:00 v Senici proti Číne U18.

HLASY PO ZÁPASE:

Milan Malatinský (tréner SR 18): "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov, duel ovplyvnil silný vietor. V prvej časti hry sme mali problém so zdĺhavou rozohrávkou, v hre bolo priveľa nepresností. Hrali sme proti rýchlemu, fyzicky zdatnému súperovi, v druhom polčase sme aj s podporou vetra zmenili obraz hry, dali sme krásny gól. Samozrejme, chceli sme zápas otočiť a zvíťaziť, boli sme Poliakom vyrovnaným mužstvom, remíza je spravodlivá."

Jakub Krč (strelec gólu SR 18): "Je pravdou, že som chcel vystreliť na bránu, ale lopta padla do bránky aj s podporou vetra. Podobný som strelil v minulosti v reprezentácii do 15 rokov proti Maďarsku, vtedy to však nebolo z takej diaľky. Som sviatočný strelec, pre mňa sú oba životné."