Slovakia cup 2016: Po víťazstve si Slováci zahrajú o 3. miesto

Štvrtok, 28.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 9.8.2016 18:34

SENICA (SFZ/PETER HABŠUDA) - Slovenskí reprezentanti do 18 rokov sa vo svojom treťom vystúpení na Slovakia cupe dočkali víťazstva, keď zaskočili favorizovaný tím USA a zdolali ho hetrikom Ľubomíra Tuptu 3:1.

V krásnom slnečnom počasí nastúpili slovenskí reprezentanti do 18 rokov na tretí zápas turnaja s vedomím, že víťazstvo znamená účasť v „malom finále.“ Nórsky rozhodca nasadil veľmi prísny mete, už v prvom polčase rozdal päť žltých kariet a náš kapitán Herc napokon nedohral. Od úvodu aktívnejší Američania mali loptu pod kontrolou, ale z prvého gólu sa tešili naši. Po dlhom nákope si pokryl loptu Tupta a nechytateľne vystrelil k vzdialenejšej žrdi. O tri minúty pohrozil zvnútra šestnástky opäť Tupta a v 10. minúte sa hostia dopustili faulu v nebezepčenej vzdialenosti od brány Diaza. Priamy kop zahral Tupta a exportnou strelou trafil presne do ľavého horného rohu, Slováci viedli hneď na začiatku o dva góly. Netrvalo však dlho a Američania znížili, po centri z pravej strany sa presadil hlavou Agu. Hráči USA mali aj naďalej prevahu, no vďaka pozornej obrane našich sa nedostali do väčších príležitosti. Naopak, Tupta ešte do prestávky vo dvoch šanciach atakoval hetrik.

Obraz hry sa nezmenil ani po obrátke. Američania tvorili hru, dobýjali našu bránu, no nevytvorili si príležitosti na strelenie gólu. Zato v 61. min hrdina zápasu Tupta poistil vedenie Slovákov a zaskočil tak definitívne súperov, ktorí stratili pôdu pod nohami. A nenašli ju ani po prísnom vylúčení Herca po druhej žltej karte. Po nej následovala červená a naši dohravali v desiatich. Ani tento moment Slovákov nerozhodil. Tí pozorne bránili a držali Američanov na dištanc.

Víťazstvo Slovenska uložilo tímy na jednotlivé preičky v B skupine, USA bez ohľadu na prehru hrá finále, naši zabojujú o konečné 3. miesto na turnaji.

Milan Malatinský ( tréner Slovensko „18“): Sme veľmi šťastní, že sme zvíťazili nad veľmi silným tímom USA. Teraz sa tešíme na zápas o 3.miesto – s Českom...”

USA – Slovensko 1:3 (1:2)

Góly: 13. Agu – 5., 10., 61. Tupta
ŽK: Egiluz, Des Pres, Kubinguchy – Krela, Herc, Nemček, Tupta, Macho.
ČK: 73. Herc.
R: Skarsem (Nór.) - Ferenc, Vician – 300 divákov.

SLOVENSKO 18: Száraz - Šušolík, Oravec, Jánošík, Nemček - Herc, Lénárt (63. Macho)- Vallo, Krela (63. Baumgartner), Kvocera (79. Jedinák) – Tupta (80+. Dubec).

USA 18: Diaz - Fossey, Motalvo (41. Barbir), Espinozza (41. Young), Des Pres (60. De la Torre), Velela (39. Arellano), Egiluz, Da Silva, (41. Hunsinger) Gallardo, Agu (60. Vazquez), Kibunguchy.

Gruzínsko – Ukrajina 0:0.

1. USA 3 2 0 1 8:5 6
2. Slovensko 3 1 2 0 5:3 5
3. Ukrajina 3 0 2 1 2:3 2
4. Gruzínsko 3 0 2 1 2:6 2

A skupina

Nórsko – Rusko 0:2 (0:1), góly: 12. Obljakov, 49. Čalov.
Macedónsko – Česko 1:2 (0:1), góly: 80. z 11 m Zdravkovski – 9. Čermák, 57. Turyna.

1. Rusko 3 3 0 0 8:0 9
2. Česko 3 2 0 1 3:5 6
3. Macedónsko 3 0 1 2 1:4 1
4. Nórsko 3 0 1 2 0:3 1