Slovakia cup 2016: Slováci prišli o víťazstvo minútu pred koncom

Pondelok, 25.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 9.8.2016 18:52

MODRANKA (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) – V prvom zápase 26. ročníka Slovakia cupu remizovali futbalisti slovenskej osemnástky v druhom zápase B skupiny s Ukrajinou 1:1.

Zverenci Milana Malatinského nedotiahli svoje premiérové vystúpenie na turnaji do víťazstva, keď zbytočnými zmätkami v obrane darovali súperovi bod. Pritom do zápasu, ktorý výrazne negatívne poznačilo chladné a veterné počasie, vstúpili lepšie hostia, ktorí si už v 3. min vypracovali čistú šancu, Slovákov však podržal Vantruba. Aj v ďalšom priehehu stretnutia sa lepšie pohybovali Ukrajinci, pričom zverenci trénera Malatinského prvýkrát pohrozili až v 18. min, no strela kapitána Herctesne minula bránu. Od toho momentu sa hra vyrovnala, ale na oboch stranách bolo aj vinou počasiu veľa nepresností. Do šatne napokon šli veselšie domáci, v poslednej minúte I. polčasu im vyšla pekná akcia, keď Šúšolíkov center síce najprv minul Tupta, ale za ním nabiehajúci Jedinák sa už nemýlil a „z prvej” prekonal Ševčuka.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Slovci, ale niekolko sľubne vyzerajúcich príležitostí nedotiahli do konca. Za zmienku stojí Hercova dorážka po chybe Ševčuka, ale strela si cestu do siete nenašla. Keď sa už zdalo, že slovenskí mladici si vybojujú cenné víťazstvo, prišla predposledná minúta zápasu a v nej koniec nádejí na trojbodový vstup do turnaja. Po zmätkoch v obrane, pričom stačilo odkopnúť loptu od brány, sa po centri hlavou presadil maličký, ale čiperný útočník Kožko. Následne po rozohratí zo stredového kruhu hlavný rozhodca Stojchevski bez nadstavovania ukončil stretnutie.

Milan Malatinský (Tréner SR "18"): ”Z môjho pohľadu sme boli v prvom polčase, ktorý sme vyhrali, lepší. Po obrátke sme mali niekoľko sľubných príležitostí, ale na môj vkus sme začali hrať priveľa prihrávok dozadu a vo veternom počasí sme tak dostávali súpera pred našu bránu, čo bolo aj rozhodujúcim momentom pred vyrovnávacím gólom.”

Slovensko 18 - Ukrajina 18 1:1 (1:0)

G: 40. Jedinák - 79. Kožuško
ŽK: Hudz, Kožuško
R: Stojčevski - Ferenc, Galo – 250 divákov

SLOVENSKO 18Vantruba - Šušolík, Oravec, Jánošik, Nemček - Lénart - Vallo (46. Moďoroši), Krela (53. Stefanec), Herc, Jedinák (69. Kvocera) - Tupta (69. Dubovec)

UKRAJINA 18Ševčuk - Bondar, Velyčenko, Matvijenko, Cheberko - Muha (41. Lunov), Antonjuk (53. Lednev), Hudz, Ivanočko (41. Jarmolenko) - Zavinsky (63. Škinder), Kožuško

Ďalšie zápasy:

USA – Gruzínsko 5:1 (3:0), góly: 10. Barbir, 24. Hunsinger, 38. Vazquez z 11 m, 46. McKennie, 73. Espinozza - 50. Chogadze.