angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovenky remizovali s Gréckom 1:1

12. Jún 2017

RUŽOMBEROK (SFZ) - Tím trénera Pakuszu remizoval v odvetnom prípravnom zápase s Gréckom 1:1.

Po sobotňajšej výhre 1:0 v Poprade nastúpili Slovenky do odvetného zápasu proti Grécku s piatimi zmenami v základnej zostave. Po inkasovanom góle v 18. min. rozhodol o konečnom výsledku v 79. min. gól stredopoliarky 1. FC Slovácko Klaudie Fabovej. Tím trénera Pakuszu tak predĺžil počet zápasov bez prehry na šesť.

Vďačné ružomberské publikum videlo stretnutie s početným množstvom šancí predovšetkým našich reprezentantiek. V 18. min. sa po utešenej strele Spyridonidouovej ujali vedenia hosťujúce hráčky. Po prestriedaní  v druhom polčase slovenský tlak na grécku bránu narastal. Výrazná dominancia našich futbalistiek vyvrcholila v 79. minúte, kedy po peknom centri z pravej strany si Fabová umne spracovala loptu a po jej strele nemala grécka brankárka Peletidouová žiadnu šancu. V závere ešte Slovenky sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu, po niekoľkých sľubných šanciach a nastrelenom brvne zostal výsledok stretnutia nezmenený. 

SLOVENSKO - GRÉCKO 1:1 (0:1)

Góly: 79. Fabová - 18. Spyridonidou
ŽK: nikto

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Havranová, Haršanyová, Biróová, Vojteková (C) - Bartovičová (74. Kovaľová), Šušolová (46. Ondrušová) - Hmírová (64. Fabová), Mikolajová (46. Škorvánková), Šurnovská (46. Šušková) - Maťavková (59. Lišková)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): ,,Chceli sme hrať celý zápas vo vysokom tempe, ale to bol len náš zámer. Súper chcel naopak hru spomaľovať. Mrzí ma, že sme ružomberským divákom nemohli ponúknuť až tak zaujímavý futbal, pretože každé prerušenie od súpera trvalo pomerne dlho. S výkonom v druhom polčase som spokojný, vypracovali sme si šancí na dva-tri zápasy... Zároveň je jasné, že v koncovke a efektivite sa musíme určite zlepšiť, s premieňaním šancí máme dlhodobo problém. Jednoducho potrebujeme nájsť gólové hráčky. Ak toto zlepšíme, budeme môcť pomýšľať na lepšie výsledky nielen v takýchto zápasoch, ale najmä v kvalifikácii."