Slovenky zdolali na Balaton Cupe 2014 Chorvátky 2:1

Sobota, 2.8.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 17:14

BALATONFÜRÉD (SFZ/hns-cff.hr) - Zverenkyne trénera Pakuszu vykročili za obhajobou prvenstva na turnaji Balaton Cup 2014 víťazstvom

Slovenky zaznamenali víťazný vstup do ženského medzinárodného turnaja Balaton Cup 2014.

Chorvátsko - Slovensko 1:2 (1:1)

Góly: 36. Bošnjak- 42. Košíková, 67. Absolonová
ŽK: nikto

CHORVÁTSKO: Bačić - Miočević, Botica, Petrović, Bošnjak, Landeka, Stanić, Čop, Horvat, Gaiser, Videc (striedali: Lubina, Parlov, Požgaj, Dokuzović)

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Vrabcová, Kolenová, Mravíková, Košíková, Fatulová, Hmírová (84. Maslová), Absolonová, Kujovičová, Marková (78. Žitňáková)

Omladený výber trénera Pakuszu otočil skóre potom, čo v 36. minúte inkasoval úvodný gól zápasu. Ešte do polčasu v 42. minúte najskôr Kujovičová nebezpečne vystrelila spoza šestnástky a odrazenú loptu poslala nezadržiteľne do šibenice chorvátskej bránky stredopoliarka Kristína Košíková.

V druhom polčase prišiel rozhodujúci moment stretnutia v 67. minúte, kedy Marková poslala kolmicu do otvorenej obrany súpera a nabiehajúca Carmen Absolonová s prehľadom využila ponúknutú príležitosť.

Vo finále sa stretne naše mužstvo v utorok (5.8.) v Balatonfüréde s tímom Rumunska, ktorý zdolal domáce Maďarsko tiež 2:1.

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Napriek horúčave sme videli dobré stretnutie. Rád by som vyzdvihol najmä výkony hráčok, ktoré absolvovali reprezentačnú premiéru. Tak ako naše družstvo, aj Chorvátky nastúpili do stretnutia s hráčkami širšieho kádra. V prvom polčase sme mali v úvode prevahu, prišli náznaky šancí, ale z dvoch striel na našu bránu sa ujali vedenia súperky. V druhej časti hry sme mali hernú prevahu, dievčatá dobre kombinovali. S predvedeným výkonom a výsledkom som spokojný, dosiahli sme zaslúžené víťazstvo."