Slovenky zdolali v odvete Česko 1:0

Pondelok, 24.10.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 31.10.2016 07:47

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím trénera Pakuszu zdolal v druhom z dvojice prípravných stretnutí Česko 1:0.

SLOVENSKO - ČESKO 1:0 (0:0)

Góly: 75. Škorvánková
ŽK: nikto
R: Kováčová - Mišková, Lešková (všetky SR), 126 divákov

SLOVENSKO: El Dahaibiová - J. Vojteková (82. T. Miháliková), Košíková, Fischerová, Zdechovanová - Šušolová (46. Škorvánková), Bíróová (71. A. Horváthová) - Havranová (46. Šušková), Bartovičová, Hmírová (46. Fecková) - Líšková (46. Horešová)

ČESKO: Vaníčková - Juračková, J. Sedláčková, N. Sedláčková, Kladrubská (46. Dlasková) - Strnadová (64. Jarchovská), Krejčiříková (59. Stárová) - Bužková, Chlastáková (59. Janku) - Hloupá (80. DĚdinová), Martínková (65. Matoušková)

So šiestimi zmenami v porovnaní s piatkovým duelom, v ktorom Slovenky zdolali Česko 3:2, nastúpila ženská reprezentácia SR do odvetného duelu na štadióne v Poprade.

Úvod zápasu patril súperkám. Pri nebezpečnom centri zasiahla El Dahaibiová a pokus Krejčiříkovej mieril vedľa ľavej žrde. V 11. min sa pošmykla v strede poľa Košíková a v gólovej šanci sa ocitla Martínková, no naša brankárka sa vyznamenala skvelým zákrokom. V 19. min zahrozila na opačnej strane Líšková, no zo sľubnej šance vyťažila iba roh a v 25. min namierila medzi žrde tvrdou strelou spoza šestnástky Hmírová. Loptu na kopačkách mali viac súperky, no do vyložených streleckých príležitostí ich naše hráčky nepúšťali a Bartovičová neúnavne rozbiehala zo stredu poľa akcie do obranných radov Česka.

Tréner Pakusza sa rozhodol pred zahájením druhej časti hry pre štyri streidania, na ihrisko prišlo kvarteto Škorvánková, Šušková, Fecková a Horešová. Zmeny priniesli vyrovnanú hru v strede poľa, no bez výraznejších streleckých príležitostí na oboch stranách. V 73. min namierila Bužková z hranice šestnástky po zemi k ľavej žrdi, brankárka El Dahaibiová bola namieste. Rozhodujúci moment prišiel o minútu neskôr. Vojteková poslal presný pas za obranný val s'uperiek, loptu si prebrala Škorvánková a samostatný nájazd premenila na rozhodujúci gól zápasu - 1:0. V poslednej desaťminútovke odolali naše hráčky pri snahe súperiek o vyrovnanie a zaknihovali druhé cenné víťazstvo nad Českom.

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Príležitosť dostali dnes ďalšie hráčky širšieho kádra. V prvom polčase dominovali Češky, vzhľadom na priebeh zápasu bol pre nás výsledok 0:0 po prvej časti hry dobrý. Potrebovali sme sa upokojiť a hrať aktívnejšie, čo sa po prestriedaní v druhom polčase podarilo. Spoliehali sme sa na rýchly útok a práve z takejto akcie sme skórovali, keď po kolmici Vojtekovej zakončila peknú akciu únikom a gólom Škorvánková. Dnešný duel hodnotím kladne, chcel by som vyzdvihnúť disciplinovanosť našich dievčat, vďaka ktorej sa prepracovali k výhre. V oboch zápasoch sme chceli zvíťaziť a vyskúšať si nové herné prvky, čo sa v istých fázach aj darilo. Stretnutia boli viacmenej podobné, dosiahli sme dve víťazstvá, čo nás samozrejme teší."