Slovenky zdolali v prvom zápase Grécko 1:0

Štvrtok, 8.6.2017 22:00 | Posledná aktualizácia 9.6.2017 20:41

POPRAD (SFZ/ProFutbal.sk) - Tím trénera Pakuszu zvíťazil v prvom z dvojice prípravných stretnutí nad Gréckom 1:0.

Slovenky zdolali v prcom prípravnom zápase Grécko zásluhou gólu Mikolajovej v 36. minúte stretnutia. Odveta je na programe v pondelok 12. júna na štadióne MFK Ružomberok o 18:00.

Od úvodu sa hral bojovný futbal, zvlášť hosťujúce hráčky sa po súbojoch pomerne často nechali ošetrovať, no zverenkyne trénera Pakuszu to nevyviedlo z miery. Hoci v poli bol zápas vyrovnaný, väčšie šance si vytvorili domáce futbalistky. V 16. minúte vypichla stopérke hostí loptu Maťavková, samostatný únik však nevyriešila podľa predstáv. O dve minúty neskôr pálila z voleja Hmírová, lopta jej ale nesadla ideálne. Grékyne skúšali šťastie skôr z väčších vzdialeností, ich pokusy hravo likvidovala Mária Korenčiová. A keď v 36. minúte napriahla na druhej strane azda z 25 metrov Mária Mikolajová, hosťujúca brankárka Peletidouová bola bez šance - 1:0!

Po zmene strán tempo hry aj vzhľadom na viacero striedaní upadlo. Slovenky postupne prebrali iniciatívu, viacero pološancí však nedokázali dotiahnuť do zdarného konca. A tak mohol prísť trest v podobe vyrovnania. Sedem minút pred koncom sa z ničoho nič rútila na domácu bránku striedajúca Sarriová, šikovne obišla Korenčiovú, no v rýchlosti už nedokázala loptu dopraviť do odkrytej bránky. Slovenky aj vďaka tomu vyhrali tesne 1:0.

SLOVENSKO – GRÉCKO 1:0 (1:0)

Gól: 36. Mikolajová

SLOVENSKO: Korenčiová - Šušková, Haršanyová, Bíróová, Košíková (58. Havranová) – Mikolajová (46. Bartovičová), Ondrušová - Hmírová, Škorvánková (63. Šušolová), Šurnovská (46. Fabová) – Maťavková (70. Líšková)

Zsolt Pakusza (tréner SR A): „V zápase bolo cítiť, že súťažná sezóna v kluboch skončila, nasadenie nebolo také ako v predošlých zápasoch. Napriek tomu sme chceli hrať aktívne, čo sa nám v prvom polčase aj darilo. Vypracovali sme si viac šancí, tak ako sme vyhrali 1:0, tak sme mohli vyhrať aj štvorgólovým rozdielom. Zároveň treba povedať, že zápas mohol skončiť aj nerozhodne 1:1. Súperky podali dobrý výkon, aj preto si toto víťazstvo cením, dúfam, že zvládneme aj pondelkovú odvetu.“