Víťazstvo dvadsiatky nad Srbskom

Streda, 22.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 22.3.2017 21:37

SENICA (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenskí reprezentanti do 20 rokov vyhrali nad srbskými rovesníkmi 2:0.

Pre hráčov ročník narodenia 1996 je to príprava na nachádzajúcu kvalifikáciu ME 2019, ktorú odštartujú v septembri v Estónsku.
Začiatok stretnutia sa
hral medzi šestnástkami, vážnejšiu príležitosť mali v 13. min hostia, ale pozorný Jakubech vychytal Joviča. Slováci to skúšali v úvodnej štvrťhodine strelami z diaľky, strelecké pokusy Griča i Káčera neohrozili Nikoliča, v 31. min Balajov pokus po rohu Haraslína zablokovala obrana.
Srbi kontrolovali zblokovanou strelou kapitána
Pantiča, nebezpečnejšia bola aj hlavička stopéra Čalasana. Naši stupňovali tempo, zlepšili pohyb a začali využívať chyby v rozohrávke súpera, v 38. min volala po góle hlavička Balaja, no nitriansky kanonier nemieril presne. V závere polčasu sa do úniku dostal Lutovac, zlým spracovaním lopty však premárnil šancu ísť sám na Jakubecha.
Cez prestávku spravil tréner Hapal dve zmeny v zostave a nové zloženie tímu sa ukázalo ako efektívnejšie,. V 53. min trafil Bénes z priameho kopu ž, po následnej akcie Polievka minul z tesnej blízkosti. Sokolíci boli stále aktívnejší, Čmelík hýril aktivitou a v 58. min sa dočkali po nádhernej akcii. V strede poľa odzbrojil Káčer Glavčiča a po milimetrovej prihrávke Čmelíka otvoril skóre Bénes - 1:0. Najväčšiu príležitosť Srbov na vyrovnanie zlikvidoval Jakubech po strelách Joviča a Mrkiča. V 71.min sa skóre menilo druhýkrát, po krásnej kolmici Bénesa sa presadil Polievka.

Slovensko 20 – Srbsko 20 2:0 (0:0)
G: 58. Bénes, 71. Polievka.
ŽK: Jovič, Čalasan
R: Marhefka - Vorel, Žákech (všetci Slovensko) - 517 divákov.
Slovensko 20: Jakubech – Kružliak (86. Kuník), Varga, Sipľak, Hancko (76. Kupec) – Grič (46. Lesniak), Bénes (76. Rigo), Káčer (63. Mráz) – Čmelík (63. Jirka), Haraslín (76. Hrubík) – Balaj (46. Polievka).
Srbsko 20: Nikolič –Stevanovič (82. Mijailovič), Čalasan, Stojanovič, Bogosavac – Glavčič (82. Zličič), Denič (63. Bainovič) –Lutovac (82. Ruševič), Pantič (63. Mladenovič), Pantovič (46. Mrkič) – Jovič (73. Radonič).

Hlasy po zápase
Pavel Hapal (tréner Slovenska 20): ”Do zápasu sme nevstúpili podľa predstáv. Srbi boli lepší, pohyblivejší. Po úvodných 20 minútach sme sa „oklepali“ a hru vyrovnali sme hru, zahodili sme stopercentnú šancu, i keď príležitosti mal aj súper. V druhom polčase sme Srbov zaskočili agresivitou, dobrým pressingom sme získavali loptu, z toho sme vyťažili aj gól. Musíme ešte skvalitniť finálnu fázu. Každý z hráčov má stále možnosť bojovať o miesto v kádri pre nasledujúcu kvalifikáciu.“
László Bénes (kapitán Slovenska 20): „S druhým polčasom môžeme byť spokojní. Scelkovo sme hrali dobre v defenzíve, potom aj v ofenzíve. Myslím si, že môžeme byť spokojní.“
Róbert Polievka (útočník Slovenska 20): „Zišli sme sa partia hráčov, ktorí spolu veľa neodohrali, desať-pätnásť minút nám trvalo, kým sme sa dostali do pohody. Každé víťazstvo pomáha. Toto mužstvo má veľké ambície, zodpovedajúce jeho kvalite.“