Slovenské reprezentantky predviedli skvelý výkon, zdolali Fínsko 3:1

Sobota, 6.4.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:47

SENEC (SFZ) - Slovensko - Fínsko 3:1, v prípravnom zápase ženskej futbalovej reprezentácie v Senci.

SLOVENSKO - FÍNSKO  3:1 (1:1)

Góly: 24. Škorvánková, 54. Fischerová, 82. Fecková - 21. Talonen
ŽK: nikto
R: Štrpková (Slovensko), 100 divákov

SLOVENSKO: Korenčiová - Mravíková (81. Haršányová), Matysová, Fischerová, Fecková, Vojteková, Ondrušová, Šušková (90. Rybárová), Bartovičová (90+. Hmírová), Klechová, Škorvánková

FÍNSKO: Meriluoto – M. Saari, Hyyrynen, T. Saari (46. Tolvanen), Kukkonen, Nokso-Koivisto, Alanen, Talonen, Puranen, Westrlund, Vanhanen

Po vlažnom začiatku sa od úvodnej desaťminútovky hral svižný futbal. v 16. minúte vysunula Klechová do sľubnej šance Vojtekovú, no brankárka Meriluotová vybehla včas a črtajúcu sa šancu zmarila. Po nej sa odhodlala k strele z diaľky Šušková, ale jej strela nemala dostatočnú razanciu. Súperky zahrozili v 21. minúte. Prvý pokus ešte Korenčiová dokázala zlikvidovať, no k odrazenej lopte sa dostala Talonenováa nekompromisne poslala loptu pod brvno – 0:1. Súperky sa dlho z vedenia netešili. Už o štyri minúty sa presadila na ľavej strane útoku Škorvánková, unikla brániacej protihráčke a s prehľadom obstrelila brankárku – 1:1. V rovnakej pozícii sa ocitla tá istá hráčka aj v 36. minúte po kolmej prihrávke Vojtekovej, tentoraz však loptu napálila iba do nôh padajúcej brankárky. Do kabín tak odchádzali družstvá za nerozhodného stavu 1:1.

Aj do druhého polčasu vstúpili naše reprezentantky aktívne. V 50. minúte Klechová poslala padajúci list na bránu Mariluotovej, lopta však skončila iba na vrchnej sieti. Naše hráčky zatlačili súpera a o tri minúty neskôr si dezorientovaná Hyyrynenová v obrannom zákroku takmer strelila vlastný gól. Z následného rohu sa dostala k odrazenej lopte Patrícia Fischerová a krásnou strelou z 20m nezadržateľne skórovala – 2:1.  V 63. minúte vysunula Klechová z hĺbky poľa presným pasom na pravej strane Šuškovú. Tá ju našla spätnou prihrávkou. ale strela Klechovej minula cieľ. Súperky sa dostali v 77. minúte do ojedinelej príležitosti po nešťastnom obrannom zákroku Mravíkovej.  Strela Alanenovej skončila na brvne prekonanej Korenčiovej bránky. v 83. min prišla hviezdna chvíľka Dany Feckovej. Za hranicou šestnástky sa zmocnila lopty a krásnou strelou vymietla pravú šibenicu Mariluotovej bránky- 3:1. Fínky chceli odpovedať o dve minúty neskôr. Lopta smerovala do opustenej bránky, Haršányová ju však obetavým zákrokom z bránkovej čiary dokázala vykopnúť. Naše reprezentantky po výbornom výkone zdolali Fínky 3:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Dnešný zápas sa hral vo vyššom tempe ako vo štvrtok. Teší ma, že aj dnes sme sa vyrovnali súperkám kondične až do konca zápasu. Myslím, že víťazstvo je zaslúžené. Mali sme viac šancí, hrali sme dobre. Proti Fínsku, ktoré patrí k tým špičkovým družstvám v Európe takýto výkon skutočne teší. Všetky hráčky predviedli výborné výkony, veľa nabehala Šušková, vzadu hrala spoľahlivo Matysová, brankárka Korenčiová riešila dobre situácie. Príjemným prekvapením je pre mňa výkon Bartovičovej na hrote útoku a musím  spomenúť výkony Škorvánkovej a Klechovej. Celé družstvo bojovalo, strelili sme krásne góly, dnes sme boli lepším tímom."

Lucia Ondrušová (stredopoliarka SR): "Sme príjemne prekvapené, ako sa nám na ihrisku darilo. Mali sme dlhé obdobie bez víťazstva a neboli sme spokojné ani s herným prejavom v predošlých zápasoch. Teraz prišli dve stretnutia proti silnému Fínsku a prišiel obrat k lepšiemu. Nálada v kabíne bola výborná, tešíme sa z víťazstva."