Slovensko 16: Česi nám požičané vrátili

Štvrtok, 19.10.2017 14:00 | Posledná aktualizácia 19.10.2017 14:48

ILAVA (SFZ/mh) – V odvete za utorkový zápas na českej pôde nám súper vrátil výsledok úplne rovnakým skóre – 1:4.

Zápas začali lepšie hostia, už po prvej štvťhodine mohli viesť 3:0... Potom sa rozbehli aj Slováci, vypracovali si dve solídne príležitosti, ale bez gólového efektu. V 31. min sa prvý raz menilo skóre, po centri sprava si nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Vlasák. Po prestávke Česi pokračovali v suverénnom výkone, zvýšili svoj náskok za 25 minút na tri góly a o víťazovi bolo rozhodnuté. Najkrajší gól zápasu strelil Šípek na 0:4, naši aspoň upravili striedajúcim Prášekom.

Slovensko 16 – Česko 16 1:4 (0:1)
G:
71. Prášek – 31. vlastný Vlasák, 43. a 55. Harušťák, 70. Šípek.
R: Papuča – 250 divákov.
Slovensko 16: Čillík – Vlasák, Gábriš, Leitner (41. Capko), Sivoň – Nebyla (63. Prášek), Jedinák (63. Nabout), Kubík (50. Matoš) – Majkút (50. Mojžiš), Rosenberger, Pekár (37. Suslov).
Hlas trénera
Samuel Slovák (tréner Slovenska 16):
“Hrali sme s Čechmi dva ťažké zápasy, v odvete viacerí naši hráči nastúpili na tretí zápas za päť dní a bolo to cítiť. Česi boli efektívnejší, trestali nás za indviduálne chyby, my sme šance nepremenili. Bola to dobrá skúsenosť pre všetkých, nám v realizačnom tíme sa rozšíril obzor o ďalších adeptov na reprezentačný dres.“