angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 16: Cyprus na kolenách rozdielom triedy

08. August 2017

ČERVENÍK (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 16 rokov vyhrala jednoznačne na krásnom ihrisku v Červeníku pred solídnou diváckou podporou nad rovesníkmi z Cypru.
Tréner Samuel Slovák nominoval pri svojej premiére na lavičke výberu do 16 rokov iba hráčov z domácej súťaže. Jeho zverenci vstúpili do prvého z dvojice zápasov proti Cypru s miernym rešpektom a v úvodných minútach pustili svojho súpera do niekoľkých nebezpečných príležitostí. Z týchto mráčikov však gólovo nezapršalo, naopak, „sokolíci“ sa rozbehli a rýchlo získli dvojgólové vedenie. Prvý zásah prišiel po strele Adriána Kaprálika do konštrukcie brány, lopta sa odrazila priamo na nohu Romana Čerepkaia (na fotografii s číslom 6) a ten nemal problém presne zakončiť. O štyri minúty sa Čerepkai presadil aj druhý raz, keď ťažil z výbornej práce Tomáša Suslova. Cyperčania sa po aktívnom úvode a nevyužitých šanciach stiahli a nechali Slovákov hrať, spoliehali sa len na brejky po chybách v rozohrávke domácich. Prvý polčas mohol priniesť viac ako dva góly, no oba tímy pri zakončení príliš váhali, Ľubomír Belko si istými zákrokmi zvýšil sebavedomie.
Cyperčania vstúpili do druhého polčasu so zmenami v zostave i hernom systéme, no Slovákov to nezaskočilo. Výborne pripravený tím trénera Slováka hral disciplinovane a čakal na ďalšiu príležitosť, tempo zápasu postupne strácalo na intenzite. Do hry sa dostali hráči z lavičky, Cyperčana nášho brankára neprekonali, no slovákovci sa gólovo presadili ešte raz. Úspech slávila akcia dvojice striedajúcich Patrikov: Majkút z krídla potiahol loptu do šestnástky a dobrou prihrávkou našiel voľného Bartoša. Vzápätí prišla ďalšia výborná príležitosť, no chybu v rozohrávke súpera a vybehnutie brankára nedokázal potrestať Štefančin.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner SR 16 ):Vzhľadom na to, že to bol pre nás prvý zápas, je tento výsledok naozaj pekný. Chlapci sú pre mňa noví, ukázali odhodlanie a talent, veľký kus práce odviedol Patrik Jedinák, no všetci sa snažili a v zápase makali. Cyperčania sú veľmi šikovní, v určitých fázach boli lepší ako my, hrali technicky. Bola to dobrá previerka.“

Slovensko 16 – Cyprus 16 3:0 (2:0)
G:
10. a 14. Čerepkai, 70. Bartoš.
R: P. Krivošík (Štrbo, M. Krivošík) - 200 divákov.
Slovensko 16: Belko – Sekera, Leitner, Capko, Kohút – Nebyla (60. Novák), Jedinák, Mojžiš (52. Repa) – Kaprálik (52. Bartoš), Čerepkai (60. Štefančin), Suslov (65. Majkút).
Cyprus 16: Kyriakov – Kalogirou (72. Satsias), Georgiou, Christodoulou – Orfandis (41. Venizelos), Paschalides (41. Andreou S.), Andreou E. (64. Charalampous), Melanarkitis (41. Chrysostomou), Konstantinou (72. Laos) – Neokleous (64. Mirallais), Georgallides (64. Dimitriou).


 

Galéria