Slovensko 16: Na turnaji v Telki 3. miesto

Piatok, 6.5.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2016 07:37

TELKI (SFZ) – Reprezentačný výber do 16 rokov zakončil účasť na turnaji Developement v Maďarsku prehrou v treťom zápase s Írskom 0:2.

Po prvom dobrom vystúpení ďalšie dva kroky na turnaji štyroch krajín v maďarskom národnom centre zverencom Ladislava Hudeca nevyšli podľa predstáv. Po výraznej prehre s domácimi 0:3 sa síce snažili zabojovať o čo najlepšie umiestnenie, ale góly na konci prvého a na začiatku druhého polčasu posadili na koňa súpera.

Slovensko 16 -Írsko 16 0:2 (0:1)

Góly: 40+. Doherty, 46. Roache.
ŽK: Tvrdý - Peppard

Slovensko 16: Fojtíček - Strachan, Tumma (51. Pišoja), Čech, Tvrdý (62. Bednár) - Filipiak (62. Sočovka)- Pochylý (55. Murcko), Potoma (62. Kadák), Čerňanský, Saxa (41. Dávidík) – Gerebenits (41. Martišiak).

Hlas po zápase:

Ladislav Hudec (tréner Slovenska 16): ”Prvý polčas me hrali skutočne dobre, inkasovali sme doslova v posledných sekundách, po tečovanej strele z priameho kopu, chýbalo nám šťastie. Druhý inkasovaný gól padol po našej chybe, dvojgólové manko sa nám už nepodarilo dohnať, jednak pretože, že Íri hrali veľmi dobre a aj preto, že nám došli sily. Počas turnaja sa prejavila naša neskúsenosť z medzinárodných zápolení, takéto konfrotácie sú veľmi prospešné, ukazujú veľa nám trénerom i hráčom. Potrebujeme hrať na takomto fóre čo najviac zápasov, je to cesta, ako sa posunúť ďalej.”