SLOVENSKO 16: Po prehre s Walesom 1:2 na turnaji 4. miesto

Piatok, 23.2.2018 14:00 | Posledná aktualizácia 23.2.2018 14:25

AGRINIO (SFZ/mh) – Bez víťazstva v riadnom hracom čase ukončila slovenská šestnástka UEFA Development turnaj – v treťom zápase podľahla Walesu 1:2.

autor: martin hrnčír, zdroj: sfz

Pritom sokolíci vyhrali I. polčasu 1:0 gólom Oberta z 34. min a ešte dvakrát – Rosenberger a Čerepkai - nastrelili žrď súperovej brány. Po prestávke Walesania prestriedali a v 53. min vyrovnali. Následne sa do hry dostala veľká nervozita, lopta sa však pohybovala prevažne medzi šestnástkami. V situácii, keď naši hrali 8-minútový časový úsek bez vylúčeného Hornyáka – UEFA skúša na turnaji pravidlo tzv. bielej karty - päť minút pred koncom stretnutia súper otočil stav vo svoj prospech. Do záverečného tlaku sme sa už nedostali, na výsledku sa tak nič nemenilo.

V pôvodnej zostave figuroval v bráne Chudík, ale pre bolesti v chrbte napokon prepustil miesto medzi žrďami Fruhwaldovi.

Wales 16 - Slovensko 16 2:1 (0:1)
G:
53. Rickard, 75. Thomas - 34. Obert.
ŽK: Kaprálik, Obert.
BK (vylúčenie na 8 minút): 68. Hornyák.
R: Kekelos (Gre.) - 50 divákov.
Slovensko 16: Fruhwald - Capko, Sivoň, Obert, Leitl - Kaprálik (65. Nebyla) , Vyletel (61. Hornyák), Javro, Kubík (54. Suslov) - Rosenberger, Čerepkai (61. Repa)

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 16):
“Z našej strany solídny výkon, najmä do prestávky dobrý. Hráči sa opäť presvedčili, že na tomto fóre je potrebné pre dobrý výsledok premieňať príležitosti. A vyhrávať osobné súboje. O našej prehre napokon rozhodla situácia, keď sme mali na ihrisku o hráča menej. Celkovo hodnotím turnaj ako veľmi prospešný, potrebujeme hrať takéto zápasy.“

Druhý zápas: Grécko - Rusko 2:0.