angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 17 do Turecka: Silný súper, vhodné podmienky a termín

13. Február 2017

BRATISLAVA (SFZ/KRISTÍNA HLOŽKOVÁ) – Druhá fáza kvalifikácie v boji o postup na majstrovstvá Európy do 17 rokov (pre ročník narodenia 2000 a mladší) sa blíži, príprava na ňu vyvrcholí päťdňovým pobytom v Turecku, v stredisku Antalya, kde si zverenci Ladislava Hudeca zmerajú dvakrát sily s domácimi.

Májové ME sedemnástok sa konajú v Chorvátsku, o pätnásť miesteniek súperí v druhej časti kvalifikácie, tzv. Elite Rounde, 32 tímov - víťazov ôsmich kvalifikačných skupín doplnilo sedem najúspešnejších z druhých miest.

Mladí slovenskí sokoli sa k vytúženému šampionátu priblížili 2. miestom v skupine v 1. kole kvalifikácie. V Severnom Írsku mali istotu postupu už po druhom hracom dni, lebo v nadstavenom čase zdolali domácich a keďže v úvodnom dueli kvalifiakčného turnaja si Slováci poradili so San Marínom. V poslednom stretnutí proti Španielom tak už šlo len o konečné poradie, preto prehra až tak nemrzela a potom už naši pozorne očakávali výsledky žrebu skupín Elite Roundu. Ten rozhodol, že v marci sa Hudecova ekipa vydá na Cyprus, kde jej súpermi budú okrem domácich rovesníci z Írska a Faerských ostrovov. „Všetci rivali sú futbalovo zdatní, Íri a Cyperčania vyhrali svoje skupiny, Faerčania zdolali Čechov 2:0... Reálne ale nemôžeme byť alibistami, v tejto konštelácii nemôžeme mať iný cieľ, ako postup na finálový turnaj,“ nechal sa v decembri 2016, tesne po žrebe, počuť tréner sokolíkov.

Ten od februárového zrazu očakáva kvalitnú prípravu na marcové zápolenia: „Je to posledná možnosť vyskúšať si hráčov na niektoré posty, keďže v januári v Bielorusku na Development cupe nie všetko fungovalo. Turecko je súper z kategórie silných, dva zápasy s ním nám pomôžu, aby sme si potrebné doladili i vyskúšali. Zvedavý som najmä na činnosti v obrannej fáze.

O mieste výjazdu nerozhodovala iba priaznivá klíma, Turci totiž majú s európskym šampionátom do 17 rokov bohaté skúsenosti, sú šesťnásobný účastník ME v tejto vekovej kategórii a v roku 2005 šampionát dokonca vyhrali. V ich kádri vtedy pôsobil napríklad nemecký i španielsky majster Nuri Şahin, ktorý sa stal najlepším hráčom spomínaného turnaja. „Slovenské mužstvá sa teraz na prírodnú trávu nedostanú, tá nás však bude čakať na Cypre. Aj preto sme sa rozhodli vycestovať do Antalye. Do kariet nám zahral neobsadený zápasový termín domácich. Kvalitný súper, vhodné podmienky a termín – všetko vyhovelo,“ povedal na margo vybranej lokality Ladislav Hudec.

Zraz reprezentácie do 17 rokov sa začína na poludnie v pondelok 13. februára. Chlapci si pred odletom zatrénujú v Senci, v utorok v skorých ranných hodinách sa vydajú na viedenské letisko. Prvý let absolvujú zo Schwechatu do Istanbulu, odkiaľ poletia do Antalye, kde strávia päť dní. Tréningy aj obe stretnutia absolvujú v známom Emirhan Sport Complexe. Deň po druhom zápase sa vráti slovenská sedemnástka domov.

ZÁPASY V ANTALYII

15. februára (streda) o 13:30 nášho času.

17. februára (piatok) o 11:00 nášho času


 

HUDECOVA NOMINÁCIA

BRANKÁRI
Martin Trnovský (ŠK Slovan Bratislava)
Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok)

OBRANCOVIA
Marek Mišenko (MŠK Žilina)
Marián Pišoja (AS Trenčín)
Róbert Kóša (FC Nitra)
Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)
Šimon Kozák (FC Spartak Trnava)
Mário Strachan (1. FC Tatran Prešov)

STREDOPOLIARI
Aurel Dávidík (MŠK Žilina)
Patrik Myslovič (MŠK Žilina)
Denis Potoma (ŠK Slovan Bratislava)
Matúš Kmeť (MFK Ružomberok)
Dávid Machara (AS Trenčín)
Dominik Martišiak (FK Senica)
Martin Murcko (Partizán Bardejov)

ÚTOČNÍCI
Roland Gerebenits (MŠK Žilina)
Bruno Čerňanský (ŠK Slovan Bratislava)
Marko Kelemen (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

REALIZAČNÝ TÍM

tréner: Ladislav Hudec
asistent: Marek Bažík
tréner brankárov: Ivo Pilip
lekár: Jozef Mada
masér: Róbert Beblavý
technický vedúci: Martin Hrnčír
hlavný vedúci: Ján Greguš