Slovensko 17: Prehra s Českom, zlomená ruka Nemčíka

Utorok, 1.8.2017 09:00 | Posledná aktualizácia 1.8.2017 09:27

TELKI (SFZ/mh) – V druhom vystúpení na Telki Cupe prehrala slovenská sedemnástka s českými rovesníkmi 2:5.

Slováci začali vynikajúco, po Begalových prihrávkach viedli po štvťhodine 2:0, keď skórovali v 9. min Giesser a v 15. min Doktorík, navyše Giesser mohol po samostatnom nájazde pridať aj tretí gól! Slovákov v rozlete však zahatala nepríjemná situácia, po súboji utrpel zlomeninu ruky stopér Nemčík a museli ho previezť do nemocnice. Po tomto momente prebrali taktovku Česi, ešte do polčasu znížili, po prestávke otočili stav a zvíťazili trojgólovým rozdielom.

Posledný zápas na Telki Cupe odohrá slovenská sedemnástka v stredu 2. 8. o 17:30 v tréningovom centre Telki proti Maďarsku.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (Slovensko 17): Odohrali sme vynikajúci prvý polčas, mali sme jasnú prevahu, strelili sme góly. Žiaľ, po nešťastnom zranení Tomáša Nemčíka sa nám naštrbila defenzívna kompaktnosť, čo súper využil . Do prestávky strelil jeden gól, po obrátke štyri, využil náš herný výpadok a výsledok je krutejší ako výkon. Hráči ukázali najmä prvý počas, že majú potenciál a keď udržia koncentráciu celý zápas, výsledok musí byť lepší."

ČESKO 17 - SLOVENSKO 17 5:2 (1:2)
G: 33. Kozák , 43. Krobot, 49. z 11 m Krobot, 50. Krobot , 68. Kozák - 9. Giesser, 15. Doktorík.
ČESKO 17: Formánek - Zálešák (41. Radosta), Vincour, Holzer, Hasala - Vokřínek, Kamenský (41. Gabriel) - Kozák, Krobot (55. Pudhorocký), Škrabal (41. Žilák) - Vrba (55. Králíček). Trenér V. Černý.

SLOVENSKO 17: Hynek - Burian, Nagy, Nemčík (27. Katunský), Mesík - Ďatko (61. Bernát), Lavrinčík (51. Lichý), Begala, Doktorík (51. Strelec) - Giesser (61. Letenay), Bobček. Tréner: S. Slovák

Druhý zápas: Chorvátsko – Maďarsko 2:2.

1. Česko 2 1 1 0 5:2 4
2. Chorvátsko 2 0 2 0 2:2 2
    Maďarsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Slovensko 2 0 1 1 2:5 1