angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 17: V prvom zápase vo Švédsku vysoká prehra

12. September 2017

BODEN (SFZ/mh) – V prvom z dvoch priateľských zápasov prehrala slovenská sedemnástka so švédskymi rovesníkmi 1:4.
Zápas sa začal z oboch strán opatrne a hoci vyrovnaný I. polčas priniesol šance na oboch stranách, tímom chýbala presnosť v zakončení, takže do šatní sa šlo za bezgólového stavu.

Po prestávke vybehli Švédi koncentrovane a po hodine hry bolo o víťazovi rozhodnuté, v 65. min domáci zvýšili už na 3:0. V predposlednej minúte po štandardke Buriana Strelec hlavou zaznamenal náš jediný gól ale to ešte nebolo koniec pohybu skóre, lebo prakticky po rozohratí zo stredu ihriska Tri korunky strelili svoj štvrtý gól.

Odveta je na programe v meste Pitea vo štvrtok o 17:00, opäť bude k dispozícií priamy prenos cez internet.
Bude to posledný zápas tohto tímu pred kvalifikáciou na ME v Macedónsku, v ktorej budú našimi súpermi Macedónsko, Moldavsko a Bosna a Hercegovina.
 

Švédsko 17 – Slovensko 17 4:1 (0:0)
G: 43. Hammar, 59. Ackermann, 65. Nygren, 79. Backman - 79. Strelec
ŽK: Mujanic, Strelec, Nagy.

Slovensko 17: Búš - Tandara, Malý, Dolinský, Burian - Doktorík (54. Bernát), Lavrinčík (72. Nagy), Katunský (66. Mráz), Topoľský (72. Danek) - Strelec, Letenay (54. Giesser).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner SR 17): Chlapci absolvovali ťažkú previerku proti špičkovému tímu v tejto kategórií, ktorý bol fyzicky veľmi vyspelý. Toto sú zápasy, ktoré nás môžu posúvať ďalej. Hrali sme náročný spôsob hry, nejaké veci sme si chceli overiť a niektorí hráči ukázali, že na tejto úrovni nedosahujú požadovaný rýchlostný level, akým sa uberá futbalová Európa v tejto vekovej kategórií. Chlapcom nemožno uprieť snahu, bojovali, Švédi využili svoju rýchlosť, fyzickú dispozíciu a nepochybnú kvalitu, aby nás porazili. Verím, že odveta bude z našej strany lepšia."