Slovensko 17: V Slovákovej premiére remíza s Chorvátskom

Nedeľa, 30.7.2017 06:00 | Posledná aktualizácia 30.7.2017 08:46

ÜLLÖ (SFZ/mh) – Reprezentačná sedemnástka pod vedením nového trénera Samuela Slováka vstúpila do turnaja Telki Cup bezgólovou remízou s Chorvátskom.

Zápas začali lepšie Chorváti, v 11. min ohrozili strelou Mičeka v našej bránke, odpoveď prišla v 29. min, Mesík namieril nad a o desať minút prinšla naša šanca: kombinácia Bernát – Mesík - Letenay s koncovkou posledne menovaného však neskončila gólom. Podobná situácia týchto troch hráčov sa zopakovala o minútu, brankár Josipovič bol na mieste. V závere prvého polčasu Putnik vyskúšal pozornosť Mičeka, ktorého strela neprekvapila, v 44. min náš brankár chybne rozohral, Chorváti ale ponúknutú príležitosť nevyužili, potom si obranca Mesík takmer strelil vlastný gól.
V 57. min ocenil Bobčekov kontakt s brankárom v šestnástke rozhodca žltou kartou pre slovenského útočníka, nie jedenástkou, o dve minúty Lavrinčík po prihrávke Strelca len tesne minul „vinkel“, nad šiel aj Burianov priamy kop v 62. min. Naša najväčšia šanca prišla v 69. min, po nepriamom kope Buriana sa pokúsil hlavičkovať Strelec, lopta tesne pred súperovou bránu padla pred Malého, ten ju ale do siete nedokázal doraziť. Ďalšia príležitosť sa nám naskytla v 75. min po centri Doktoríka z ľavej strany, Bobček z pätky poslal loptu do rúk brankára. Poslednú príležitosť mali Chorváti v 77. min, po nepriamom kope a hlavičke lopta šla mimo brány Mičeka.

Najbližší zápas na Telki Cupe odohrá Slovensko v pondelok o 17:30 v tréningovom centre Telki proti Česku.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (Slovensko 17): “Odohrali sme ťažký a kvalitný zápas so silným Chorvátskom. Obstáli sme v ňom, na šance sme súpera predčili, škoda, že sme aspoň jednu nevyužili. Viacerí hráči ukázali veľký potenciál a verím, že sa budú ešte zlepšovať. Čaká nás veľa práce pri optimalizácii mužstva, keď chlapci budú takto bojovať, dostaví sa výsledok aj v podobe víťazstva."

Druhý zápas: Česko – Maďarsko 0:0

SLOVENSKO - CHORVÁTSKO 0:0
ŽK:
Bobček.
SLOVENSKO 17: Miček - Burian, Malý, Katunský, Mesík -Bindics (41. Begala), Lichý, Bernát (54. Lavrinčík) - Giesser (66. Doktorík), Strelec (75. Ďatko), Letenay (41. Bobček). Tréner S. Slovák
CHORVÁTSKO 17: Josipović - Milinović, Vušković, Hrvoj (51. White), Čuić (41. Šarić) - Brnić (62. Kuprešak) - Fruk (62. Jenjić), Marin (62. Jančić), Putnik (80+ Hodak), Krizmanić (51. Stranput) - Svržnjak (41. Bulat). Tréner P. Krpan.