Slovensko 18: Výrazná prehra s Rumunskom

Sobota, 2.9.2017 18:00 | Posledná aktualizácia 2.9.2017 18:56

ÖREBRO (SFZ/mv) – Druhý zápas slovenskej osemnástky na turnaji vo Švédsku nedopadol dobre – druhopolčasový rumunský uragán zmietol jej nádeje, na konci bola prehra 1:4.

Tréner Malatinský dal šancu ďalším hráčom, I. polčas nevyznel opticky úplne zle, vypracovali sme si aj príležitosti, ale bol to súper, kto sa gólovo presadil tesne pred prestávkou. Výmeny v zostavách do II. polčasu však viac prospeli Rumunom, ktorí krátko po našom vyrovnaní získali v priebehu troch minút dvojgólový náskok. A svoje víťazstvo v závere ešte prikrášlili štvrtým gólom.
V pondelok v Nore hráme tretí zápas o 14:30 proti Nórsku.
G: 56. Kóša - 42. Farcas, 63. a 65. Sefer, 84. Nándor.
ŽK: Dávidík.
Slovensko 18: Ludha – Šutorík (46. Suľa), Maďarík (46. Kóša), Pišoja, Vojtko – Gono (83. Krkoška), Habodasz – Pochylý (46. Kelemen), Kadák (46. Švec), Saxa (71. Dávidík) – Magyarics.

Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner SR 18): V druhom vystúpení na turnaji sme podali slabší výkon ako v prvom proti domácim. V I.polčase sme nepremenili dve dobré príležitosti, ale súper sa tiež dostával do streleckých príležitostí a inkasovali sme pred prestávkou po štandardnej situácii. Po návrate zo šatní sme mali dobrý úvod, strelili sme vyrovnávajúci gól, ale krátko na to, v priebehu troch minút, sme prehrávali 1:3. Snažili sme sa aspoň o skorigovanie výsledku, ale pred koncom zápasu sme inkasovali štvrtý raz...“

Druhý zápas dňa: Švédsko - Nórsko 0:0

1. Rumunsko 2 1 1 0 5:2 4
2. Švédsko    2 1 1 0 2:1 4
3. Nórsko      2 0 2 0 1:1 2
4. Slovensko 2 0 0 2 1:5 0