Slovensko 18: Vysoká prehra na záver turnaja

Pondelok, 4.9.2017 20:00 | Posledná aktualizácia 5.9.2017 10:54

NORA (SFZ/mv) – Ani tretí zápas na turnaji vo Švédsku slovenskej osemnástke nevyšiel, s Nórskom prehrala rozdielom triedy 0:4.

Po prehrách s domácimi 0:1 a Rumunskom 1:4 si chceli sokolíci napraviť chuť aj renomé v turnajovej derniére, ale nevyšlo im to. Výkonom, ani výsledkom.

Kým I. polčas bol herne vyrovnaný a Nóri získali navrch jedinou vydarenou strelou, zápas sa zlomil hneď po prestávke. Po ich druhom góle už naši nemali silu, ani kvalitu otočiť dianie a do konca inkasovali ešte dvakrát. Sklamanie bolo veľké.

Nórsko 18 – Slovensko 18 4:0 (1:0)
G: 30. Botheim, 47. Stenevik, 67. Brattbakk, 76. Waagan
ŽK: Pišoja, Krkoška, Dávidík
Slovensko 18: Trnovský - Suľa, Kóša (46. Maďarík), Pišoja, Vojtko – Krkoška, Šútorík – Magyarics (33. Habodász), Gono, Dávidík(61. Pochylý) – Kelemen (69. Švec).
Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 18): Prvý polčas bol z herného hľadiska v podstate vyrovnaný, oba tímy si vypracovali strelecké príležitosti. Žiaľ, gólovo sa presadil len súper. V druhom polčase sme inkasovali rýchly gól už 47. minúte. Súper čakal na rýchle kontry, ktoré využívali jeho rýchli hráči na ohrozenie našej brány. Po treťom góle bolo prakticky po zápase a vyvrcholením nášho zlého výkonu v druhom polčase bol štvrtý gól. Z nášho vystúpenia na tomto turnaji pochopiteľne prevláda veľké sklamanie.“

Druhý zápas: Švédsko - Rumunsko 3:1.

1. Švédsko    3 2 1 0 5:2 7
2. Nórsko      3 1 2 0 5:1 5
3. Rumunsko 3 1 1 1 6:5 4
4. Slovensko 3 0 0 3 1:9 0