Slovensko 19: Bojovný výkon, cenná remíza

Pondelok, 9.10.2017 18:00 | Posledná aktualizácia 10.10.2017 09:23

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Remíza s úradujúcimi majstrami Európy po vyrovnávajúcom góle v nadstavenom čase je dobrým vysvedčením vôle, ale aj futbalovej kvality reprezentačnej devätnástky.

Angličania v generálke na Slovensko podľahli Česku 0:1, naši v piatok Grécku rovnako, bolo zrejmé, že oba tímy chcú vo vzájomnom zápase uspieť. Lepšie začali hostia, po odvrátenom rohovom kope prešprintoval Brereton dve tretiny ihriska a uvoľnil Mounta, ktorý volejom nedal Valachovi šancu. Bola 7. minúta… Od úvodu zdobili duel chlapské osobné súboje, na túto vekovú kategóriu vysoké nasadenie, Slováci vracali Ostrovanom tvrdosť tvrdosťou, hostia mali navrch v rýchlosti a iba 17-ročný Nelson aj loptovou virtuozitou. Naši sa dvakrát dostali do brejku na brankára, ale výpady do koncovky pre blok anglickej obrany nedotiahli. Vyšlo to až zo štandardky, Brenkus perfektne zahrial priamy kop a bolo 1:1. Lenže len päť minút, prienik Mounta sme nedokázali zastaviť, strelu Taverniera ešte Valach vyrazil, následnú Tymona už nie – 1:2. Ostrovania pôsobili isto, naši sa bili o druhý strelený gól, ale obranný val hostí pôsobil pevne. Až do tretej minúty nadstaveného času, pretiahnutý roh z ľavej strany zaletel až na opačnú žrď, kde číhal nepokrytý Filinský a prázdnu bránu nemohol netrafiť – 2:2! A potom sa mohol tešiť... (na fotografii Romana Ferstla).

Slovensko 19 – Anglicko 19
2:2 (0:1)
G:

50. Brenkus, 90+. Filinský – 7. Mount, 55. Tymon.
ŽK:
 Majdan, Murcko, Tanganga.
R: Cvengroš – Roszbeck, Smolíková (všetci Slovensko) – 350 divákov.
Slovensko 19: Valach – Majdan, Špiriak (44. Petro), Moško, Kozlovský – Bednár (77. Filinský), Brenkus - Tomič (83. Murcko), Guláš (83. Chobot), Vician (77. Špyrka) – Boženík (83. Kráľovič).
Anglicko 19: Balcombe – Sterling, Chalobah, Tanganga, Tymon – Embleton – Kemp (67. Leko), Tavernier (87. Adeniran), Mount (67. Nketiah), Nelson – Brereton (87. Hirst).
Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 19):
“Nezabúdajme, že v tomto anglickom tíme hralo päť hráčov, ktorí získali titul majstra Európy a ktorého motivácia bola zvýraznená predchádzajúcou prehrou v Česku 0:1. Hrali sme zodpovedne, v niektorých fázach sme boli lepším mužstvom, pracovali sme na príležitostiach, ale dva sólové úniky sme nedotiahli. Tím šliapal, bojoval až do konca, vyrovnávajúci gól sme si zaslúžili. Bola to výborná generálka na novembrovú kvalifikáciu, verím, že hráči, ktorí majú po zápase zdravotné šrámy, sa dajú do poriadku.“