SLOVENSKO 19: S Tureckom po víťaznom polčase napokon remíza

Utorok, 20.2.2018 14:00 | Posledná aktualizácia 21.2.2018 06:45

BELEK (SFZ/mv) – Slovenská reprezentácia do 19 rokov remizovala na sústredení v Turecku v prípravnom dueli s domácim tímom 2:2.

autor: Michal Vengloš, zdroj: SFZ

Zverenci trénera Milana Malatinského mali za sebou minulotýždňový víťazný zápas s Tadžikistanom (1:0) a vyšiel im aj vstup do duelu s Tureckom. Už v siedmej minúte sa presadil Martin Rymarenko. O dvadsať minút pridal futbalista Dunajskej Stredy svoj druhý gól a vedenie 2:0 udržali slovenskí reperezentanti až do prestávky.
Druhý polčas odštartovali lepšie Turci, ktorí už v 48. minúte znížili z pokutového kopu. Následne tréner Malatinský pripravil viacero striedaní, no v 60. minúte domáci vyrovnali.

Slovensko – Turecko 2:2 (2:0)
G:
7. a 27.  Rymarenko – 48. Karakas ( z pok. kopu), 60. Kesgin.
ŽK: Beďatš
Slovensko 19: Valach – Majdan (89. Martinka), Špiriak, Kozlovský (69. Madleňák), Kopas, Filinský (58. Beďatš), Kovaľ (69.Németh), Brenkus (58. Kočík), Rymarenko (89. Šimko), Sluka (58. Flak), Boženík (58. Kraľovič).

Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 19):
“V I. polčae som bol spokojný s výkonom, mužstvo bolo organizované, kompaktné, dobrým pressingom sme si vytvárali gólové príležitosti a dve z nich sme premenili. Hneď po prestávke súper znížil z pokutového kopu, my sme následne pomenili zostavu a Turci mali navrch. Považujem tento dvojzápas za veľmi dobrú prípravu na marcový Elite Round.“