Slovensko 21 - Taliansko 21 1:1 v úvodnom barážovom zápase

Piatok, 10.10.2014 00:00 | Posledná aktualizácia 24.5.2017 09:11

ZLATÉ MORAVCE (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v úvodnom barážovom zápase o postup na ME 2015 v Zlatých Moravciach s Talianskom 1:1

Hostia sa vo vypredanej ViOn aréne ujali v 54. minúte vedenia zásluhou Andreu Belottiho, o štvrťhodinu neskôr zariadil vyrovnanie útočník Ružomberka Adam Zreľák.

Slovensko - Taliansko 1:1 (0:0)

Góly: 69. Zreľák - 54. Belotti
ŽK: Mihalík - Crisetig, Molina, Viviani
R: Dias (Portugalsko), 3847 divákov (vypredané)

SLOVENSKO: Rusov - Pauschek, Niňaj, Teixeira, Mazáň - Lásik, Paur - Schranz (66. Malec), Hrošovský, Mihalík (56. Lobotka) - Zreľák

TALIANSKO: Bardi - Bianchetti, Rugani - Zappacosta, Biraghi - Baselli (71. Crisetig), Viviani, Battochio - Bernardeschi (61. Molina), Berardi, Belotti'(89. Longo)

Slováci nastúpili bez vykartovaného Ondreja Dudu, Taliani s útočným trojzáprahom. V štvrtej minúte sa v dobrej šanci ocitol Bernardeschi, mieril však iba do stredu bránky. Krátko na po prihrávke za slovenskú obranu musel nebezpečenstvo včasným vybehnutím hasiť brankár Rusov. Slovenský tím v ďalších minútach prevzal iniciatívu v strede poľa a skúšal to v krídelných priestoroch. V 18. minúte sa na rohu šestnástky šikovne uvoľnil Schranz, jeho strela však mierila vedľa bránky. Neuspel ani Hrošovský, ktorý po rýchlej kombinácii a "sklepávačke" mieril iba do náručia Bardiho. Posledná štvrťhodina prvého polčasu patrila Talianom. Strelu Bardoneschiho zblokovala slovenská obrana, Belotti mal po rýchlom brejku vychýlenú mušku a v závere sa vyznamenal Rusov, ktorý zneškodnil tutovku Berardiho.

Na začiatku druhého dejstva opäť "čaroval" Rusov, keď zlikvidoval vyloženú šancu Belottiho. Taliani pokračovali v útočnej aktivite. Center Battochia slovenská obrana zrazila na roh, no po jeho zahratí sa Taliani dočkali zaslúženej odmeny, keď Belotti zblízka prekonal Rusova - 0:1. Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Ivan Galád okamžite zareagoval a namiesto nevýrazného Mihalíka poslal na ihrisko Lobotku. V 63. minúte sa po centri do talianskej šestnástky dožadovali Slováci jedenástky, rozhodca však usúdil. že taliansky obranca nezasiahol loptu rukou. Slovenskú ofenzívu posilnil Tomáš Malec a v 69. minúte domáci pretavili tlak vo vyrovnávajúci gól. Po lobe Paura sa dostal k lopte Zreľák a strelou z hranice šestnástky spoza obrancu prekonal Bardiho. V 82. minúte Niňaj mieril po krídelnej akcii a keďže v závere sa neujal ani taliansky brejk, v Zlatých Moravciach sa zrodil nerozhodný výsledok.

HLAS PO ZÁPASE:

Ivan Galád, (tréner SR 21): "Baráž sa hrá na postup, no proti vicemajstrovi Európy sme dnes ukázali dobru hru. Bol to vyrovnaný zápas a boli tam fázy, v ktorých sme boli lepší. Rozhodne sa v Taliansku, pre mňa je dôležité, že ľudia ocenili výkon chlapcov potleskom. Taliani boli vynikajúci, mali veľa šanci, veľmi nám pomohol brankár Rusov. Náš scenár bol vyhrať 1:0, škoda inkasovaného gólu."

Adam Zreľák, (strelec vyrovnávajúceho gólu Slovenska): "V prvom polčase sme hrali opatrne. V druhom dejstve dal súper gól po našej chybe zo štandardky, no potom sme ich zatlačili. Som rád, že mi to tam padlo a že som pomohol chlapcom vybojovať remízu."