angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A: Lobotka – Myslím si, že pod moju premiéru v Celte sa podpísali štarty za národný tím

12. September 2017

BRATISLAVA (SFZ/mj) – Darí sa mu a stáva sa z neho obľúbenec slovenských fanúšikov. Reč je o našom reprezentantovi Stanislavovi Lobotkovi. Ten sa stal prvým Slovákom v histórii, ktorý skóroval na Wembley. Po dvoch zápasoch za národný tím proti Slovinsku a Anglicku, v ktorých nastúpil v základnej zostave, sa toho dočkal aj cez víkend v drese Celty Vigo.

Galéria

Stanislav Lobotka prestúpil v lete z FC Nordsjaelland do Celty Vigo po výborných výkonoch na ME 21 v Poľsku. A odvtedy si na svoje konto pripisuje jeden vydarený primát za druhým. Po prestupe do Celty sa stal jediným Slovákom, ktorý v tejto sezóne zatiaľ hrá najvyššiu La Ligu. Hneď v prvom kole si odkrútil premiéru v tejto súťaži, hoci sa na ihrisko dostal len ako striedajúci hráč. Potom prišiel nedávny zraz národného tímu a tréner Ján Kozák ho premiérovo zaradil do základnej zostavy v dôležitom dueli proti Slovinsku. Lobotka ho nesklamal a po výbornom výkone a našej výhre ho dokonca označili za muža zápasu. Následne v Londýne proti Anglicku dal svoj prvý gól v reprezentačnom áčku a stal sa prvým slovenským futbalistom, ktorý skóroval vo Wembley.

A po návrate z reprezentačného zrazu sa Lobotka tento víkend dočkal aj premiéry v základnej zostave Celty. Proti Alavésu odohral celé stretnutie a jeho tím si pripísal prvé tri body v španielskej najvyššej súťaži. „O tom, že pôjdem do zápasu od začiatku, som sa dozvedel asi hodinu a pol pred výkopom na mítingu. Celý týždeň to tréner na tréningoch miešal tak, že som ani veľmi nemohol tušiť, že ma zaradí do základu. A úprimne, ani som si to nechcel pripúšťať, aby som potom nebol sklamaný a nahnevaný. Neriešil som to, keď ma dá, tak ma dá,“ spokojným hlasom hovoril pre futbalsfz.sk Lobotka, ktorý sa po súboji mohol tešiť nielen z toho, že odohral celých 90 minút, ale najmä z dôležitej výhry svojho mužstva. „Dva zápasy sme prehrali a tak sme už potrebovali bodovať a naplno. Práve preto som bol spokojný, že sme zvíťazili, môj premiérový štart v základe bol už len čerešničkou na torte. Tréner mi potom povedal, že mám za sebou výborný týždeň. Dúfam, že mi tým nenaznačil, že už nebudem hrať (smiech),“ vo výbornej nálade a pre neho typickým humorom zažartoval Stano.

A či malo jeho vystúpenie v národnom tíme a gól vo Wembley odozvu aj v tíme Celty? „Keď som prišiel, tak mi tréner pogratuloval. Myslím si, že moje štarty i výkony v národnom tíme sa podpísali pod to, že mi dal šancu proti Alavésu,“ zamyslel sa Lobotka a pokračoval: „Chalani v kabíne si zo mňa uťahovali, že viac ako dva roky nedám gól z hry a trafím práve na Wembley. Bolo to veľmi príjemné.“

Býva zvykom, že za góly sa platí. „Zatiaľ mi v repre nikto nepovedal, či ma ten gól bude niečo stáť, v klube dávame do kasy len za gól za Celtu. Tam som platil prískočné,“ uviedol Stano. Ten si toto vydarené obdobie užíva, ale nepreceňuje ho. „Už po zápase so Slovinskom som mal veľa smsiek nielen od rodiny a kamarátov, ale aj od trénera z Dánska, dokonca aj šéfa klubu a spoluhráčov. Potešili ma všetky. Uvedomujem si však, že napriek tomu, že sa mi teraz darí, musím na sebe makať ďalej, veď pred odchodom na zraz národného tímu pred súbojmi so Slovinskom a Anglickom by mi to, čo sa deje teraz, ani nenapadlo. V Dánsku som sa však naučil myslieť pozitívne a veľmi mi to pomáha. Aj keď nemám práve dobré obdobie, snažím sa v ňom vždy nájsť niečo dobré a pekné. Keď som napríklad vo Vigu prvé dva zápasy iba striedal, hovoril som si, že sa musím tešiť, že som tu, že hrám La Ligu, že som zdravý,“ dodal Stano. Náš reprezentant už má aj slovenskú učiteľku španielčiny a tak si bude voľné chvíle vyplňovať učením, aby sa v tejto krajine ešte viac udomácnil.