Slovensko U19: V kľúčovom zápase prehra 0:4

Utorok, 28.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 28.3.2017 17:45

FRANKFURT NAD MOHANOM (SFZ/ol) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov prehrala vo Frankfurte nad Mohanom s domácim Nemeckom vysoko 0:4 a nepostúpila na majstrovstvá Európy.

FRANKFURT NAD MOHANOM (SFZ/ol) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov prehrala vo Frankfurte nad Mohanom s domácim Nemeckom vysoko 0:4 a nepostúpila na majstrovstvá Európy.
Sokolíci do zápasu nevstúpili dobre, už po piatich minútach prehrávali 0:1... Hack prekľučkoval našou obranou a technickou strelou po zemi prekonal Vantrubu. Gól posadil domáci tím na koňa, Slováci stratili sebadôveru, ich hre chýbala kreativita a presnosť, v strede poľa strácali veľa lôpt. Naopak, Nemci dávali slovenskej obrane dával poriadne zabrať. Niekoľkokrát nás podržal brankár, no do polčasu inkasoval ešte raz, keď jeden z mnohých pokusov domácich vyrazil pred seba a loptu poľahky dorazil Ozcan.
Do druhého polčasu sme sa snažili vstúpiť aktívne, náš strelený gól neplatil pre ofsajdu. Po sympatickej desaťminútovke prišla studená sprcha a tretí presný zásah Nemcov po ďalšej zbytočnej strate lopty: po rýchlom brejku sa do listiny strelcov zapísal Amenydo. A ten nás o svojom nose na góly presvedčil ešte raz... Aby toho nebolo málo, frustrovaný Herc dostal druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Na majstrovstvá Európy do Gruzínska zaslúžene postupuje najväčší favorit, Nemecko.

Slovensko – Nemecko 0:4 (0:2)