angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO U21: Zreľák makal aj na dovolenke, aby išlel na ME

05. Jún 2017

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Keď sa Adam Zreľák v apríli zranil, tiekli mu slzy a myslel si, že mu Euro U21 v Poľsku utečie. Medicína však niekedy dokáže zázraky. Kapitán našej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa napokon na dnešnom zraze v Šamoríne pred júnovými ME objavil. Sám priznáva, že tomu do poslednej chvíle neveril.

Galéria

V apríli ste utrpeli dvojitú únavovú zlomeninu na priehlavku. Vtedy vám mnohí nedávali veľké šance, že?

"Aj keď som tu, ani ja stále tomu nemôžem uveriť, že som to stihol."

Ako sa cítite?

"Naozaj dobre. Na posledom vyšetrení mi doktor povedal, že je to v poriadku a môžem hrať. Verím, že sa to nepokazí a noha bude  držať."

Za necelé dva mesiace vás dali špecialisti v Nemecku dokopy. To znie až neuveriteľne. Ako sa to podarilo?

"Podobný problém som mal v minulosti. Vtedy som bol po operácii mimo sedem mesiacov. Teraz som sa rozhodol, že to urobím inak. Po dohode s klubom a mojim manažérom som sa zveril do rúk odborníka Seebauera. Ten mi hneď po operácii povedal, že do ôsmich týždňov budem hrať. Vtedy som sa iba zasmial. No vďaka špeciálnym metódam to vyšlo, za čo som veľmi rád." 

Vy ste prišli na zraz do Šamorína priamo z dovolenky v Turecku. Vraj ste dokonca aj tam trénovali. Je to pravda?

"Áno, boli sme v Turecku aj s mojim spoluhráčom z reprezentácie Braňom Niňajom. Mali sme tam aj priateľky a ja dcérku, no spojili sme to s tréningom. Prostredníctvom agentúry Gabriel sme si vybavili ihrisko, kde sme každý deň mohli trénovať."  

A noha držala?

"Musím poklopať, držala na stopercent. Fakt sme makali a mám toho pomerne dosť odtrénované. Drel som aj počas rehabilitácie v Regensburgu. Po fyzickej stránke sa cítim naozaj veľmi dobre. Dokonca môžem povedať, že ešte lepšie ako počas sezóny. Navyše som veľmi motivovaný." 

V Šamoríne ste sa zišla stará známa partia, ktorá vybojovala postup práve na júnove ME v Poľsku. Niektorí z vás sa však napokon na šampionát nedostanú. 

"Som predovšetkým rád, že sme s chalanmi opäť spolu. Tvoríme naozaj skvelú partiu. Mnohí z chlapcov mi písali po zranení a neustále ma povzbudzovali. Škoda, že tréner nemôže zobrať na ME všetkých hráčov. Každý sa bude chcieť počas kempu ukázať, aby tam šiel. Ja tiež nemám nič stopercentné. Rok som poriadne nehral. Verím, že na ME pôjdeme v najsilnejšej zostave a urobíme všetko preto, aby sme tam spravili dobrý výsledok."