Slovensko víťazom turnaja Slovakia Cup 2015

Štvrtok, 23.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 11:16

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Malatinského zdolali vo finále turnaja Slovakia Cup 2015 Českú republiku 2:1

Slováci po prvenstve v skupine B, kde postupne remizovali s Kanadou 2:2, Poľskom 1:1 a víťazstve s Čínou 3:2, zdolali vo finále 25. ročníka prestížneho mládežníckeho turnaja Slovakia Cup víťaza A skupiny Českú republiku 2:1.

Česká republika "18" - Slovensko "18" 1:2 (1:1)

Góly: 27. Průcha - 15. Horník, 67. Jančo
ŽK: 10. Ďurek, 70. Kosorín
R: Kringstad (Nórsko) - Budač, Hrdlička (obaja SR)

ČESKÁ REPUBLIKA "18": Stejskal - Žárský, Badocha, Kuchta (76. Putyera), Twardek (41. Šrain), Čmelík (80+1. Kvída), Průcha, O. Mihálik, Wiesner (61. Januška), Březina, Lischka

SLOVENSKO "18": Dovičovič - Horník, Ďurek, Krč (C) (30. Kopičár) Jančo (79. Mareš), S. Mráz (52. Michlík), Jirka, Včelka, Vais, L. Mihálik (83. Kolesár), Kosorín (70. R. Konečný)

Od začiatku zápasu hrali mužstvá aktívne a vytvárali si gólové príležitosti. Už v 7. minúte bol blízko gólu Twardek, no obranca Horník jeho pokus vykopol z bránkovej čiary. Na druhej strane už o minútu neskôr mohol posunúť Slovákov do vedenia Mihálik, no jeho strelu brankár hostí vyrazil a následná dorážka Kosorína tesne minula bránku Česka. Prvý gól prišiel po štvrťhodine hry, keď na predĺžený rohový kop si nabehol hrdina zápasu s Čínou Denis Horník a hlavičkou prestrelil brankára Stejskala - 1:0. Z vedenia sa Slováci netešili dlho, v 25. minúte sa oprel do lopty stredopoliar Plzne Petr Průcha a tiahlou strelou spoza šestnástky nedal Dovičovičovi v bráne šancu - 1:1.

Po prestávke sa hral naďalej otvorený futbal, hoci streleckých pokusov a vyložených šancí ubudlo. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 67. minúte, kedy Kopičár posunul loptu na hranici šestnástky Denisovi Jančovi a ten umiestnenou strelou k žrdi rozhodol o víťazstve Slovákov v dueli s Českom a celkovom triumfe slovenskej osemnástky na 25. ročníku turnaja Slovakia Cup 2015.

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Sme šťastní, tešíme sa. Chlapci ukázali, že tvoria silný kolektív, o víťazstve na turnaji rozhodla tímovosť. Každý zo štyroch zápasov bol iný, ale to najväčše odhodlanie a túžba po víťazstve v spojení s hernou kvalitou boli  vidieť v dnešnom finále proti Česku. Chalani odohrali v priebehu piatich dní štyri zápasy, v druhom polčase nastupovali na ihrisko s pevným odhodlaním a cieľom doviesť zápas do víťazného konca a to sa im aj podarilo."