Slovensko WU17: Prehra s Ruskom v poslednej minúte z jedenástky

Utorok, 13.2.2018 15:00 | Posledná aktualizácia 14.2.2018 08:54

AGRINIO (SFZ/jfml) – V prvom zápase na turnaji UEFA Development v Grécku prehrala reprezentačná sedemnástka s Ruskom 2:3.

autor: Ján Fašung ml., zdroj: SFZ

Naše dievčatá nepoložil ani nepriaznivý stav, v polovici I. polčasu prehrávali o dva góly. Zmeny v zostave a nové sily zmenili dianie na trávniku a otočili skóre po hodine hry bolo skóre zrovnané. V hektickom závere sme mali šancu aj na tretí gól, ale naopak prišiel zbytočný faul v našej šestnástke, penalta bola jasná. Lazarevová ju využila a rozhodla o našej prehre.

Druhý zápas odohrá tím trénera Petroviča vo štvrtok 15. februára o 12:00 proti domácemu Grécku.

Slovensko – Rusko 2:3 (1:2)
G: 33. Boorová, 65. Mazúchová – 13. Trenkinovová, 22. Govorová, 80. z 11 m Lazarevová.
ŽK: Voronkovová.
ČK: 80. Voronkovová.
R: Kyriaziová (Gr.).

Slovensko WU17: Stachová – Bereščáková (35. Lukáčová), Mudráková, Kršiaková, Mrocková – Mazúchová – Boorová (51. Pelikánová), Feketevíziová (80. Halásová) – Vredíková (51. Hronecová), Sivčová, Morávková.

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner Slovenska WU17): “Podali sme veľmi dobrý výkon, pritom v takomto zložení sme hrali vlastne prvý raz. Dievčatá sa dobre pohybovali, solídne sme kombinovali, ukázali sme veľké srdce, veď z 0:2 sme otočili na 2:2, prehrali sme až po jedenástke v poslednej minúte. Napriek výsledku musím dievčatám za výkon nahlas poďakovať.“

Ďalší zápas turnaja: Francúzsko - Grécko 2:0.