Slovensko WU19: Jasné víťazstvo nad Faerskými ostrovmi

Štvrtok, 27.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 27.4.2017 13:25

VILNIUS (SFZ/jfml) - V druhom zápase na turnaji UEFA Development v Litve vyhrala slovenská ženská reprezentácia do 19 rokov suverénne nad Faerskými ostrovmi 6:2.

Prvý polčas sa naše dievčatá nedokázali vyrovnať s pozíciou jasných favoritie, hoci veľmi rýchlo získali dvojgólový náskok, čoho výsledkom bol nerozhodný stav 2:2. Po prestávke sa však papierové predpoklady, vďaka väčšej futbalovej kvalite a lepšej fyzickej pripravenosti Sloveniek, naplnili a konečný rezultát bol úplne jasný.

Slovensko WU 19 - Faerské ostrovy WU 19 6:2 (2:2)
G:
5. vlastný N. Johannesenová, 8. Bogorová, 59. Bochinová, 78. Mráziková, 79. Žemberyová 88. Lukáčová - 13. Lakuniová, 23. vlastný Lukáčová.
Slovensko WU19: Gyomraiová - Lukáčová, Čermáková, Vagaská, Jančová (46. Žemberyová)- Lemešová (83. Dzurilová), Gajdová (46. Mráziková) - Gmitterová (46. Šedivá), Bochinová (83. Bruniková), Kopčová (73. Bieliková) - Bogorová (73. Vargová).

Hlas po zápase

Branislav Petrovič (tréner Slovenska WU19): ”Na turnaji sme odohrali dva podnetné zápasy. V tom prvom s Litvou sme si vytvorili veľa skutočne dobrých príležitostí, ale nedokázali sme ich využiť v dostatočnom počte, takže na konci zápasu bola remíza a v následnom rozstrele sme nemali potrebné šťastie. Druhý zápas bol iný, vzhľadom na program sa na hráčkach prejavila únava. A paradoxne sme mali menej šancí, ale lepšie zakončenie prinieslo zaslúžené víťazstvo. Turnaj hodnotím pozitívne, hráčky sa chceli ukázať a ich výkony nám pomôžu pri záverečnom výbere na kvalifikáciu.”