Slovensko WU19: Prehra s favorizovaným Dánskom

Pondelok, 11.9.2017 14:00 | Posledná aktualizácia 11.9.2017 19:05

MARIJAMPOLE (SFZ/jf) – V druhom zápase kvalifikačného turnaja ME 2018 prehrala reprezentačná ženská devätnástka s favorizovaným Dánskom 1:5.

Keď po hodine hry znížila Mikolajová na 1:2, črtal sa zaujímavý záver zápasu a blikala aj šanca na prekvapujúci výsledok, lenže o dve minúty kontrovali Dánky tretím gólom a akúkoľvek hrozbu straty čo len bodu nepripustili. V závere zápasu využili lepšiu fyzickú prpravenosť a v rozpätí piatich minút svoj náskok ešte zvýraznili.
Posledný tretí zápas kvalifikačného turnaja hrajú Slovenky vo štvrtok 14. septembra proti Litve v Alytuse o 17:00. Keďže zo skupiny postupujú do II. fázy tzv Elite Roundu prvé dva tímy a ďalšie štyri najlepšie z tretích miest, vieme, čo potrebujeme uhrať...

Dánsko WU19 – Slovensko WU19 5:1 (2:0)
G: 19. z 11 m Gejlová, 41. Lundorfová, 63. Svavaová, 74. Jankovska, 79. Nielsenová – 61. Mikolajová.
ŽK: Šurnovská, Žemberyová, Mochnacká.
Slovensko U19: Mochnacká – Lukáčová, Čermáková, Gmitterová, Mráziková – Šurnovská, Lemešová (88. Dianišková), Mikolajová – Kopčová, Bogorová, Žemberyová (69. Panáková).

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner Slovenska WU19):Iný zápas, iná kvalita, iné nasedenie najmä zo strany súpera ako ten prvý duel. Prvý polčas sme hrali aj my iný futbal ako proti Rumunsku. Hoci sme ho prehrali 0:2, bola tam evidentná snaha eliminovať silu dánskeho tímu, ale postupne nám ubúdali sily, čo sa prejavilo po prestávke v nekoncentrovanosti a niektorých zlých individuálnych činnostiach. Výsledok je krutý, ale paradoxne s hrou môžeme byť spokojní.“

Druhý zápas skupiny: Rumunsko – Litva 4:1