Slovensko WU19: Víťazný vstup do kvalifikačného turnaja

Sobota, 9.9.2017 10:00 | Posledná aktualizácia 9.9.2017 10:29

MARIJAMPOLE (SFZ/jf) – Reprezentačný tím žien do 19 rokov vstúpil do kvalifikačného turnaja ME 2018 v litovskom Marijampoli víťazstvom nad Rumunskom 3:2.

O našom úspechu rozhodol I. polčas, výborný vstup do zápasu. Po 22 minútach viedli mladé Slovenky 3:0 a hoci potom poľavili, napriek inkasovanému gólu bola hra vyrovnaná. Po prestávke však dianie vyzeralo inak, naše dievčatá sa strachovali o výsledok a keď po hodine znížili Rumunky na rozdiel jedného gólu. Ak by Slovenky zužitkovali niektorú z ďalších šancí, bol by záver zápasu oveľa pokojnejší, takto boli nervy až do samého konca.
G: 5. Šurnovská, 13. Mikolajová, 22. Bogorová – 35. Predoiová, 66. Borosová.
ŽK: Gmitterová, Borodiová, Negreaová.
Slovensko WU19: Rezeková – Mráziková, Čermáková, Gmitterová, Lukáčová – Bieliková, Lemšová (62. Dianišková), Mikolajová – Žemberyová (46. Panáková), Bogorová (84. Kopčová), Šurnovská.

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (tréner Slovenska 19):
“Nastúpili sme s obrovským odhodlaním, získali sme veľkú hernú prevahu, ktorú sme zúročili do trojgólového náskoku. Pravda, keď Rumunky znížili, dianie sa zmenilo, hra sa vyrovnala. Druhý polčas bol iný, báli sme sa o výsledok a z toho pramenili aj zbytočné chyby. Niektoré dievčatá nepodali očakávaný výkon a to bola aj jedna z príčin, prečo hra po prestávke nezdopovedala tomu, čo sme chceli.“
Výsledok druhého zápas 3. skupiny: Dánsko – Litva 5:1.