SLOVENSKO ŽENY - Hucko po prehre 1:2 v Írsku: „Remíza by svedčala výsledku viac!"

Nedeľa, 8.4.2018 15:55 | Posledná aktualizácia 8.4.2018 15:59

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Ženská futbalová reprezentácia prehrala v piatom zápase v rámci kvalifikácie o postup na MS 2019 v Írsku 1:2. Premiéra trénera Hucka v ostrom kvalifikačnom zápase mohla byť okorenená bodovým zápisom, Slovenky inkasovali v 87. minúte gól na 1:2.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Ženská futbalová reprezentácia prehrala v piatom zápase v rámci kvalifikácie o postup na MS 2019  v Írsku 1:2. Premiéra trénera Hucka v ostrom kvalifikačnom zápase mohla byť okorenená bodovým zápisom, Slovenky inkasovali v 87. minúte gól na 1:2.

Po štyroch prípravných dueloch na turnaji Woman's Cup na Cypre nastúpili zverenky trénera Hucka na prvú vážnu skúšku na Tallaght Stadium v Dubline proti Írkam a neboli ďaleko od bodového zisku. Proti ostrovnému súperovi čelili statočne až do samého konca. Okrem nasadenia, dravosti a typickému ostrovnému futbalu, bolo ich súperom v Dubline aj počasie. „Zápas výrazne ovplyvnilo počasie, konkrétne mokrý terén a silný vietor. V prvej časti hry sa nehral veľmi pohľadný futbal, ani jedno družstvo si nevypracovalo gólovú príležitosť. Domáce Írky hrali po vetre a mali miernu územnú prevahu, ale v prevažnej miere iba nakopávali lopty a ich snahu sme eliminovali,“ komentoval prvopolčasové dianie tréner Hucko

O vyrovnanosti duelu hovoria aj zápasové štatistiky. Tie sú dokonca mierne v prospech nášho tímu. Kým Slovenky zaznamenali sedem streleckých pokusov a z toho tri na bránu, Írky mali na konte šesť pokusov, medzi žrde namierili len dvakrát. Pravda, v oboch prípadoch z toho boli góly. Najskôr v 69. minúte po prieniku na pravej strane skórovala Leanne Kiernanová, naše vyrovnali po centri Vojtekovej. Jej oblúčik od rohovej zástavky si zrazila do vlastnej brány dezorientovaná brankárka Marie Hourihanová. Chlieb sa lámal na konci stretnutia. Na dlhý nákop zo stredu poľa si nabehla Amber Barrettová, ustála súboj s Patríciou Fischerovou a prepálila rukavice bezmocnej Korenčiovej – 1:2. Pre družstvo trénera Hucka tvrdý rana v samom závere.

„V druhom polčase sme chceli využiť vietor v náš prospech, no inkasovali sme gól a aj keď sa nám podarilo vyrovnať, štyri minúty pred koncom sme inkasovali rozhodujúci druhý gól. Cítime sklamanie a smútok. Bol to zápas, ktorému by svedčala viac remíza, žiaľ, hoci sme boli blízko, na bod sme nedosiahli,“ povedal krátko po zápase kouč Ivan Hucko.

Napriek prehre dievčatá vstúpili do druhej časti kvalifikácie odvážne a z ihriska mohli odchádzať so vztýčenými hlavami. Nestalo sa tak, smútok bol tentoraz väčší. V každom prípade sa dievčatá presvedčili, že body nie sú príliš ďaleko ani v dueloch na ihriskách súperov. V posledných troch stretnutiach kvalifikácie o postup na MS 2019 by ich zisk nemusel byť nereálnou métou.

ÍRSKO – SLOVENSKO 2:1 (0:0)

Góly: 69. Kiernanová, 87. Barrettová – 73. Hourihanová (vl. gól)
ŽK: Barrettová
R: Simona Ghisletta (Švajčiarsko)
ÍRSKO: Hourihanová – Perry-Campbellová, Quinnová, Faheyová, Dugganová, Caldwellová, Kiernanová, O'Sullivanová, McCabeová, Littlejohnová (78. Barrettová), Connollyová. Tréner: Colin Bell
SLOVENSKO: Korenčiová – Bíróová, Šušková, Fischerová, Vojteková, Šurnovská (83. Fabová), Hmírová, Šušková, Bartovičová, Mikolajová (89. Haršanyová), Škorvánková. Tréner: Ivan Hucko