SLOVENSKO ŽENY: Na Cypre remíza s Maďarkami

Pondelok, 5.3.2018 18:54

PARALIMNI (SFZ) – V záverečnom zápase C-skupiny na turnaji Cyprus Women‘s Cup 2018 sa zrodila remíza Sloveniek s Maďarkami 1:1. Náš výber tak v tabuľke obsadil s dvoma bodmi 3. priečku.

Skóre stretnutia otvorili hráčky Maďarska, ktoré sa z presného zásahu tešili po polhodine hry. Na konečných 1:1 vyrovnala v 63. minúte Fischerová. Zároveň to bol prvý gól Sloveniek na turnaji.

V predchádzajúcich dvoch dueloch reprezentantky Slovenska zaknihovali bezgólovú remízu s družstvom Juhoafrickej republiky a 0:1 podľahli výberu KĽDR.

MAĎARSKO ženy – SLOVENSKO ženy 1:1 (1:0)

Gól Slovenska: 63. Fischerová

SLOVENSKO: Chládeková – Šušková, Haršanyová, Fischerová, Zdechovanová – Bíróová – Hmírová (90. Šurnovská), Bartovičová, Mikolajová, Vojteková – Škorvánková.

IVAN HUCKO, tréner žien SR: "Odohrali sme zápas s dobrým fyzickým nasadením. Aj keď sa duel pre nás nevyvíjal dobre, keď sme inkasovali v 30. minúte, tak potom sme prevzali iniciatívu. V druhom polčase sme si vytvorili tlak a chvalabohu sme strelili gól, aj keď bol po štandardnej situácii. Aj to pre nás niečo znamená."