SLOVENSKO ŽENY: Tesná prehra v Írsku 1:2

Piatok, 6.4.2018 19:00 | Posledná aktualizácia 20.7.2018 08:07

DUBLIN (SFZ) – Tím trénera Hucka podľahol v zápase 3. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2019 Írsku 1:2.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

ÍRSKO – SLOVENSKO 2:1 (0:0)

Góly: 69. Kiernanová, 87. Barrettová – 73. Hourihanová (vl. gól)
ŽK: Barrettová
R: Simona Ghisletta (Švajčiarsko)

ÍRSKO: Hourihanová – Perry-Campbellová, Quinnová, Faheyová, Dugganová, Caldwellová, Kiernanová, O'Sullivanová, McCabeová, Littlejohnová (78. Barrettová), Connollyová. Tréner: Colin Bell

SLOVENSKO: Korenčiová – Bíróová, Šušolová, Fischerová, Vojteková, Šurnovská (83. Fabová), Hmírová, Šušková, Bartovičová, Mikolajová (89. Haršanyová), Škorvánková. Tréner: Ivan Hucko

Ivan Hucko (tréner SR WA): „Zápas výrazne ovplyvnilo počasie, konkrétne mokrý terén a silný vietor. V prvej časti hry sa nehral veľmi pohľadný futbal, ani jedno družstvo si nevypracovalo gólovú príležitosť. Domáce Írky hrali po vetre a mali miernu územnú prevahu, ale v prevažnej miere iba nakopávali lopty a ich snahu sme eliminovali. V druhom polčase sme chceli využiť vietor v náš prospech, no inkasovali sme gól a aj keď sa nám podarilo vyrovnať, štyri minúty pred koncom sme inkasovali rozhodujúci druhý gól. Cítime sklamanie a smútok. Bol to zápas, ktorému by svedčala viac remíza, žiaľ, hoci sme boli blízko, na bod sme nedosiahli.“