SLOVENSKO ŽENY: Tréner Pakusza oznámil nomináciu na domáci zápas s Írskom

Štvrtok, 12.10.2017 07:00 | Posledná aktualizácia 12.10.2017 23:57

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenské futbalové reprezentantky po prehre v prvom kvalifikačnom súboji o postup na MS 2019 v Nórsku 1:6 si budú chcieť napraviť chuť v druhom stretnutí, ktorý odohrajú pred domácim publikom 24. októbra. Na štadióne NTC Senec o 17.30 h privítajú  Írsko. Tréner Zsolt Pakusza na tento duel nominoval 20 hráčok.

Naše reprezentantky v prvom kvalifikačnom súboji 3. skupiny prehrali na pôde favorizovaného Nórska vysoko 1:6. V druhom polčase však slovenské hráčky zabrali a dokonca druhé dejstvo vyhrali 1:0. “To, že sme vyhrali druhý polčas, nebolo tým, že by Nórky hrali slabšie a upustili zo svojej hry, ale bolo to naozaj našim zlepšeným výkonom. Okrem gólu sme mali aj ďalšie šance. Práve na druhom polčase u súpera z prvého koša musíme stavať v ďalších zápasoch. Ak budeme hrať takto aj proti Írsku, tak môžeme rozmýšľať o lepšom výsledku,” avizoval po zápase v Nórsku Zsolt Pakusza.

V Senci v druhom kvalifikačnom zápase o postup na MS 2019 čaká jeho zverenkyne zdatný súper. Írsko totiž odštartovalo kvalifikáciu víťazne, keď na pôde Severného Írska zvíťazilo 2:0. Vďaka tomuto víťazstvu sa usadilo na druhom mieste našej skupiny.

NOMINÁCIA SR ženy na kvalifikačný zápas o postup na MS 2019 s Írskom (24.10.2017, NTC SENEC)