SLOVENSKO ŽENY U17: V Qualifying round sme nestačili ani na Anglicko

Streda, 18.10.2017 12:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 13:19

RIGA (SFZ/šat) - Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov aj v druhom zápase kvalifikačného turnaja UEFA Qualifying round prehrali. Po prehre so Škótskom 0:1, tentoraz nestačili Anglicko - 0:6.

RIGA (SFZ/šat) - Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov aj v druhom zápase kvalifikačného turnaja UEFA Qualifying round prehrali. Po prehre so Škótskom 0:1, tentoraz nestačili na Anglicko - 0:6.

Naše dievčatá nezačali zápas proti favoritovi dobre. Už v 5. minúte inkasovali. Skóre stretnutia otvorila po priamom kope Jamesovej nepokrytá Griffinová. Naše dievčatá mohli ihneď odpovedať, ale ani Vaľušová a ani Tejová nemierili presne.Angličanky postupne vystupňovali tempo a v 36. minúte pridali druhý gól.

Aj po zmene strán sme rýchlo inkasovali. V 50. minúte po faule Miniarikovej na Jhamatovú, nariadila ruská rozhodkyňa pokutový kop. K nemu sa postavila faulovaná Jhamatová, ktorá proti Beťkovej nezaváhala. Naše dievčatá sa nestihli ani poriadne spamätať z tretieho gólu a inkasovali opäť. Už o minútu na to totiž zvyšovala na 4:0 Salmonová. A to nebolo zďaleka všetko. Angličanky si po faule Kollárovej na Jamesovú pokutový kop zopakovali. Jamesová rovnako ako jej kolegyňa Jhamatová, nezaváhala - 0:5. Jamesová pridala v závere ešte jeden gól a uzavrela na konečných 6:0 pre Anglicko.

Naše dievčatá čaká v 2. skupine Qualifying round ešte domáce Lotyšsko (20.10., o 11:00).