Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 12, 2011

Dunajská Streda potvrdila trénera Németha a angažovala obrancu Laštovku

DUNAJSKÁ STREDA (SITA) - Funkcionári FK DAC 1904 Dunajská Streda dočasne vyriešili trénerskú otázku a pred 5. kolom Corgoň ligy posilnili káder

Futbalistov aktuálne posledného mužstva Corgoň ligy FK DAC 1904 Dunajská Streda povedie v sobotňajšom zápase 5. kola v Nitre ako hlavný tréner Krisztián Németh. Asistent extrénera Štefana Horného, ktorý abdikoval po stretnutí 4. kola s MFK Ružomberok (0:2), bude v tíme na Žitnom ostrove dočasným šéfom realizačného tímu "žlto-modrých." Agentúre SITA to v piatok potvrdil generálny manažér Dunajskej Stredy Dušan Chytil.

Funkcionár FK DAC v piatok finišoval s vybavovaním pôsobenia ďalšieho českého legionára na Žitnom ostrove. Po týždňovej skúške sa Dunajskostredčania rozhodli angažovať 29-ročný pravého obrancu Josefa Laštovku. "Do zápasu s Nitrou urobíme všetko pre to, aby tréner Krisztián Németh mal k dispozícii aj obrancu Laštovku. V tejto chvíli treba dotiahnuť iba nejaké detaily na matrike SFZ. Verím, že v sobotu bude Laštovka pripravený v Nitre nastúpiť," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Dušan Chytil.

Josef Laštovka v dresoch FK Jablonec 97 (1999 - 2005) a SK Dynamo České Budějovice (2009) odohral v Gambrinus lige 149 zápasov, ktorých dal tri góly. Technicky dobre pripravený hráč prešiel všetkými českými mládežníckymi reprezentáciami od výberu do 16 rokov až po mužstvo do 20 rokov. Rodák z Benešova, ktorý s futbalom začínal ako šesťročný v SK Soběhrdy, pôsobil aj v nemeckom Fürthe (2005/2006) a SV Wacker Burghausen (2007 - 2009).