Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

Marec 28, 2011

Futbalistka roka Eva Kolenová: "Šport je pre mňa všetkým."

BRATISLAVA (SITA) - "Páči sa mi Martin Škrtel, lebo je to tvrdý a nekompromisný obranca. To ma na ňom fascinuje najviac"

 
 
 
 
Futbalistka roka 2010 Eva Kolenová. Bratislava, 27. marca 2011.

Po dvoch triumfoch hráčok Slovana Bratislava (Veroniky Klechovej /2008/ a Dominiky Škorvánkovej /2009/) sa za rok 2010 tešila z ocenenia pre Futbalistku roka na Slovensku obrankyňa konkurenčného Slovana Duslo Šaľa Eva Kolenová. Dvadsaťpäťročná kapitánka Šale aj slovenskej ženskej reprezentácie si prevzala cenu v nedeľu večer na slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety denníka Pravda a Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave.

"Musím sa priznať, že som bola veľmi prekvapená, keď povedali moje meno. Vôbec som to nečakala. Asi aj preto som nemala pripravenú žiadnu ďakovnú reč," povedala v rozhovore pre agentúru SITA sympatická futbalistka. Zadáčka národného výberu i Slovana Duslo priznala, že k hre hier ju priviedol jej otec, ktorý je spolu s ďalšou rodinou stále jej najväčšou oporou. "Odmalička som s chlapcami hrávala futbal. Aj otec bol futbalista, takže asi som zdedila nejaké gény po ňom," uviedla Kolenová, ktorej sa vofutbale najviac páčia emócie po víťazných zápasoch.

Čo považuje najlepšia futbalista SR za rok 2010 za najväčší zážitok z tohto 12-mesačného obdobia? "Určite víťazstvo v Slovenskom pohári. To bol asi najemotívnejší zápas, vo finále sme po penaltách zdolali nášho odvekého rivala Slovan Bratislava," skonštatovala 172 cm vysoká obrankyňa, ktorá by z roku 2010 najradšej zabudla na kvalifikačnú prehru v Bielorusku. V roku 2011 by zasa veľmi rada obhájila majstrovský titul aj triumf v spomenutej národnej pohárovej súťaži a v reprezentačnom drese úspešne vykročila do kvalifikácie ME.

Kolenovej vzorom na futbalovom trávniku je zo slovenských futbalistov predovšetkým stopér anglického FC Liverpool Martin Škrtel. "Páči sa mi, lebo je to tvrdý a nekompromisný obranca. To ma na ňom fascinuje najviac. Aj ja sa snažím byť taká, občas mi to ide lepšie a niekedy horšie. Z takého nefutbalového hľadiska je mi zasa najsympatickejší Stanko Šesták," vyhlásila s úsmevom najlepšia slovenská futbalistka. Jej cieľom je presadiť sa v krátkom časovom horizonte aj za hranicami SR. "V slovenskej lige pôsobím už sedem-osem rokov, rada by som si vyskúšala zahraničný angažmán."

Bývalá hráčka Bánoviec nad Bebravou a Žiaru nad Hronom, ktorej typickou vlastnosťou je najmä tvrdohlavosť a cieľavedomosť, popri futbale pracuje. "Robím v otcovej firme, ale keďže on je veľmi tolerantný, všetky tréningy aj zápasy bez problémov stíham. Okrem práce sa venujem najmä futbalu, šport je pre mňa jednoducho všetkým. Hrám ho pre radosť a verím, že to tak zostane," uviedla Eva Kolenová, ktorá je skutočným lídrom klubu aj národného výberu nielen na trávniku, ale aj v kabíne: "Vulgarizmy nepoužívam, ale keď treba, viem na baby aj zakričať."

Slovenskí reprezentanti počúvajú v kabíne väčšinou rap, obľúbeným interpretom mnohých z nich je Rytmus. A čo nežnejšie pohlavie? "U nás ´frčia´ najmä diskotékové hity. Počúvame to, čo práve vtedy ´letí´, to nás najlepšie naladí pred zápasmi. Hudbu však nevyberám ja, máme na to iné dievčatá," dodala so smiechom najlepšia slovenská futbalista za rok 2010.


 
 
 
 

Tabuľky a výsledky

Výsledkový servis dostupný na stránke www.futbalnet.sk