angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Spirit si zatrénoval s našimi sokolíkmi

07. Jún 2017

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEFŠATARA) - Už len deväť dní a slovenskí futbaloví reprezentanti vybehnú v Poľsku na ME do 21 rokov na trávnik. Momentálne finišujú s prípravami v tréningovom kempe v Šamoríne, kam prišiel za nimi formu doladiť aj známy raper a ambasádor tímu Majk Spirit. 

Galéria

Majkovi je futbal veľmi blízky. V minulosti obliekal dres Šk Slovan Bratislava a Rapidu. Aj preto sa do doobedňajšieho tréningu rýchlo zapojil a na ihrisku vedel, kde je jeho miesto. Na záver si zahral s chlapcami aj futbal. Počas modelovanej hry dokonca niekoľokrát skóroval a jeho druhý gól z voleja bol ozaj skvost. “Bolo to skvelý zážitok, horšie to bolo iba s tým behaním,” s úsmevom referoval Majk. Bodku za tréningom dala streľba na bránu. Majk si vyskúšal nielen úlohu strelca, ale aj oprášil brankárske rukavice z čias svojej aktívnej futbalovej kariéry. 

Naši sokolíci ho doslova a do písmena zasypali strelami a celý tím sa dobre pri tom zabavil, čo bolo tou najpodstatnejšou vecou. Majk je aj známy motivátor a pre chlapcov má jasný odkaz. “V čase skupinovej fázy mám nabitý program, ale na stretnutie v prípade postupu by som mohol prísť, preto chlapci musia ísť na šampionáte ďalej,” avizuje Spirit, ktorý vyzdvihol aj výborné výkony našich sokolíkov v kvalifikácii. “Je skvelé, že aj napriek horším a neporovnateľným podmienkam, aké majú v krajinách ako Anglicko či Holandsko, dokážeme podávať také super výkony. To len dokazuje, že nie vždy ide o tie vonkajšie podmienky, ale  ak človek miluje futbal a hrá ho zo srdca a lásky, môžu prísť aj veľké veci. Títo chalani sú toho skvelým dôkazom,” doplnil Spiriti, ktorého vlastné meno je Michal Dušika. Majú ísť naši sokolíci do Poľska s malou dušičkou? “Lepšia malá dušička ako žiadna (smiech). Chalani by si mali veriť. Niekedy aj tá malá dušička stačí, keď k nej každý pridá tímového ducha,” dodal Spirit.