SR 18 - Remíza sa nám máli

Utorok, 12.6.2018 16:00 | Posledná aktualizácia 13.6.2018 08:45

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) - V prvom z dvoch zápasov s Bieloruskom remizovala slovenská osemnástka po priebehu, po ktorom sa nám výsledok 1:1 máli.

Počiatočné oťukovávanie bolo krátke, sokolíci v hustom letnom daždi, trvajúcom prvú polhodinu, zobrali zápasovú taktovku do rúk: v 9. min namieril Kadák (č. 16) hlavou mimo, v 15. min Suľov (č. 15) výpad až pred Kliaščuka zastavil Lauryk, asi najlepší hráč súpera, obetavým sklzom. O minútku bolo pred bránou hostí opäť horúco, Čerňanského (č. 11) dravý únik zakončil volejom Gono prudkou prízemnou strelou mimo. O chvíľku trafil Slebodník (č. 10) z vyše 20 metrov presne, ale brankár si dovolil parádu pre fotografov a loptu efektne vyboxoval, v 32. min sa oprel do lopty Kadák, ale namieril len do stredu brány. Hostia bránili vo dvoch vlnách, okukli si našu šestnástku pri vysokom centri z priameho kopu, keď Krajčírik netrafil pri vybiehaní loptu a potom udreli. Z čista-jasna vypálil spoza 16-ky Nemirko a po teči obrany sa kopal roh, po ktorom vyskočil najvyššie Lauryk a trafil k zemi k žrdi – 0:1.

Desaťminútovka po návrate z kabín bola v našej réžii, blysol sa Kadák excelentným sólom okolo štvorice súperov, ale na zakončenie už nemal silu a rovnováhu, ďalšie strelecké pokusy šli mimo alebo ich bieloruská defenzíva zblokovala, lebo nám dlho trvala prípravu na ne. Keď Gono v 75. min neváhal a na mokrom trávniku trafil presne k žrdi, našiel pripraveného Kliaščuka a v 83. min slalomár Kadák znova narazil na brániaci val troch súperov. V 85. min sme sa konečne dočkali zaslúženého gólu, po strele Martišiaka (č. 9) dorazil vyrazenú loptu Kmeť – 1:1. Martišiak ešte raz prevetral obranu hostí, jeho pokus však so šťastím obranca vysunul mimo brány.

SLOVENSKO 18 - BIELORUSKO 18 1:1 (0:1)
Góly:
 85. Kmeť - 35. Laurys
ŽK: Viahera, Miakiš.
Rozhodoval: Chromý – Mókoš, Jankovič(všetci SR) - 100 divákov.
SLOVENSKO 18: Krajčírik – Suľa (90. Machara), Pišoja, Holub, Vojtko (46. Párkaň – Mader – Kmeť, Kadák, Gono (76. Potoma), Slebodník (66. Haramia, 76. Kučera) – Čerňanský (66. Martišiak). Tréner: Marek Bažík.
BIELORUSKO18: Kliaščuk– Hlinski, Lauryk, Viahera, Chalimončyk (66. Muzyčenka) - Sakuta(76. Auramenka), Miakiš (77. Ivanou), Nemirko – Piatrenka (56. Maciaš), Vasilevič (66. Hruzeuski), Horbach (66. Selizneu). Tréner: Kiryl Alšeuski.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 18): “Výsledok ma mrzí, mali sme vyhrať. Iste, v I. polčase sma mali hluchú 15-minútovku, ale až na ten gól si súper nevypracoval nič. Škoda, že sme inkasovali po štandardke, je to bolesť tohto ročníka, musíme si na to dať opakovane pozor. Ale teší ma najmä II. polčas, chlapci ukázali veľa charakteru. Obraz hry by bol iný, ak by sme sa do vedenia dostali my, celkovo však musím vy sloviť tímu pochvalu za prístup, za vôľu, za plnenie náročného spôsobu hry, ktorý stál veľa síl.“