SR "19" po remíze s Gréckom bez šance postúpiť na ME 2012

Utorok, 25.10.2011 22:00 | Posledná aktualizácia 13.10.2017 09:54

JEREVAN (SITA) - Grécko "19" - Slovensko "19" 1:1 (0:0)

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov hrali v stredu v Jerevane s favorizovaným rovesníkom z Grécka nerozhodne 1:1 (0:0) vo svojom treťom a zároveň záverečnom vystúpení na turnaji 10. skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Estónsku.

O úvodný gól duelu sa krátko po zmene strán postaral kapitán podľa zápisu domáceho mužstva Giorgos Katidis, v 76. min vyrovnal striedajúci Oliver Špilár iba po troch minútach pobytu na ihrisku. Záverečný tlak národného výberu spod Tatier už nepriniesol potrebný víťazný gól. Zverenci trénera Petra Gergelyho obsadili v konečnej tabuľke nepostupovú tretiu priečku, keď v tejto eliminácii zdolali len Andorru (1:0).

Okrem Grékov podľahli mladí Slováci aj domácemu výberu (1:2). V druhom stredajšom stretnutí podľa predpokladov zvíťazili Arméni nad Andorrou, o ich "chudobnom" úspechu 1:0 však rozhodol Papikjan z pokutového kopu až v úplnom závere.

Z každej z dvanástich skupín postúpia do 2. kvalifikačnej fázy (tzv. Elite round) automaticky prví dvaja ako aj najlepší tím z tretieho miesta (započítavajú sa výsledky dosiahnuté s postupujúcimi). K spomenutým 25 tímom sa pridajú Anglicko, Francúzsko a Španielsko ako trojica nasadených podľa rebríčka krajín. V druhej fáze kvalifikácie (jar 2012) bude utvorených sedem štvorčlenných skupín, ich víťazi postúpia na záverečný turnaj do Estónska. Organizátor má účasť vopred zabezpečenú.

Výsledky - 10. skupina

Grécko "19" - Slovensko "19" 1:1 (0:0)

G: 49. Katidis, 76. Špilár

ŽK: 25. Stafylidis, 51. Fourlanos - 37. Koštrna, 48. R. Mazáň

GRÉCKO "19": Dioudis - Stafylidis (82. Bouzas), Bougaidis, Ballas, Fourlanos, Katidis (54. Kousidis), Kolovos, Kasapakis, Kourmpelis, Lykogiannis, Bakasetas (63. Kaimakamoudis)

SLOVENSKO "19": P. Gábriš - Koštrna, Hladík, Ambra, R. Mazáň - J. Dzúrik - B. Turčák (73. Špilár), Ondrek (69. A. Rusnák ml.), F. Oršula - J. Vojtuš, Schranz

Peter Gergely (tréner SR "19"): "V dnešnom stretnutí sme boli lepším družstvom. Chceli sme tento zápas vyhrať, opäť sme však urobili chybu, ktorú súper v 3. minúte druhého polčasu potrestal. Naše družstvo ukázalo charakter a morálku - bojovali sme až do konca, za stavu 1:1 sme nevyužili dve šance Rusnákom a Dzuríkom. Sme sklamaní z toho, že sme nepostúpili, pretože či v zápase s Arménskom, ale aj Gréckom sme boli lepším družstvom. Na turnaji boli tri vyrovnané družsvtá, my sme urobili chyby v oboch rozhodujúcich stretnutiach, ktoré súper dokázal potrestať. My sme však súperove chyby potrestať nedokázali."

Andorra "19" - Arménsko "19" 0:1 (0:0)