SR 21: Dnes v kvalifikácii ME 2017 proti Cypru, pred 8 rokmi vysoké víťazstvo

Štvrtok, 8.10.2015 00:00 | Posledná aktualizácia 22.5.2017 21:17

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka v Myjave v súboji proti Cypru zabojuje o prvé body do kvalifikačnej tabuľky, pred ôsmimi rokmi víťazstvo Slovákov 4:1

Duelom s Cyprom odkrojí slovenská 21-ka dnes na štadióne v Myjave prvý krajec z porcie domácich vystúpení v kvalifikácii o postup na ME 2017. Zverenci trénera Hapala podľahli v úvodnom zápase v bieloruskom Slucku 0:1 a tak si budú chcieť na Kopaniciach pripísať v súboji s Cyperčanmi prvé tri body do tabuľky a naladiť sa na nemenej dôležitý duel s Holandskom v Nijmegene (11.10.).

Inšpiráciou im môže byť spomienka na posledný kvalifikačný zápas dnešných súperov pred ôsmimi rokmi. Hralo sa 16. októbra 2007 a vtedajší výber trénera Barmoša sfúkol po prestávke štyrmi gólmi dovtedy pevnú obranu súpera a zaknihoval v štvrtom zápase kvalifikácie o postup na ME 2009 prvé víťazstvo. Nerodilo sa ľahko. Od 25. minúty hral náš tím bez vylúčeného Majtána, na štadióne v Senci sa hetrikom blysol Pavol Jurčo. Slováci nastúpili v zostave s viacerými zaujímavými hráčmi. Posúďte sami.

SLOVENSKO 21: Košický - Pekarík, M. Tóth, Jonáš, Patrik Mráz - Majtán, Kucka, Opiela (90. Džogan), Pilár (79. Piroska) - Pavol Jurčo (90. P. Maslo), Jendrišek

Góly: 58., 83., 86. P. Jurčo (3. z 11m), 89. Piroska - 74. Aristidou
ŽK: Kucka, Jonáš - Efstathiou, Pavlou
ČK: 25. Majtán - 89. Efstathios

Zverenci trénera Hapala budú chcieť v domácom prostredí nadviazať na šnúru piatich zápasov bez porážky (z toho 4 víťazstvá) v predošlých zápasoch. Na myjavskom štadióne zdolali Nórsko a vybojovali v predĺžení víťazstvo vo finále Challenge Trophy proti Turecku. "Nebodovali sme v prvom zápase v Bielorusku, čakajú nás dva ťažké zápasy. Ak chceme uvažovať o postupe na EURO, budeme chcieť v obidvoch zápasoch vyhrať," zdôrazňoval ešte pred nedeľňajším zrazom tréner Pavel Hapal.

Prvou prekážkou je dnes Cyprus. Zápas medzi reprezentačnými výbermi do 21 rokov medzi Slovenskom a Cyprom, na štadióne v Myjave s výkopom o 17:20, rozhoduje Fín Ville Nevalainen. Zápas môžete sledovať od 17:05 tiež na TV Dajto.